Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 19:29:51

Стан розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів - на контролі прокуратури

14.09.2017   15:10Агенцiя

Органами прокуратури області вжито скоординовані заходи та посилено нагляд за додержанням законів при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів, підслідність яких, згідно із ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України, віднесено до компетенції слідчих органів Національної поліції.

Так, під процесуальним керівництвом прокурорів місцевих прокуратур та прокуратури  області у  2017  році  здійснювалося досудове розслідування  18 кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів та інших представників засобів масової інформації, відомості про 8 з яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань у поточному році.

За результатами розслідування прийнято рішення про закриття 5 кримінальних проваджень, у 1 – досудове розслідування зупинено та оголошено розшук підозрюваного, у 12 – слідство триває.

Стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях заслухано на оперативних нарадах у прокурора області. За результатами слідство в них активізовано, виконуються слідчі дії, спрямовані на повне, всебічне й неупереджене дослідження усіх обставин злочинів та встановлення причетних до них осіб.

Зокрема, в одному із таких проваджень особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження), та  підозрюваного оголошено в розшук.

Здійснюючи функцію нагляду за додержанням законів органами досудового розслідування, прокурорами у поточному році скасовано 3 незаконні постанови слідчих поліції про закриття кримінальних проваджень про злочини, вчинені стосовно журналістів, у зв’язку із непроведенням усіх необхідних слідчих дій для всебічного та повного дослідження обставин подій.

Хід слідства у кримінальних провадженнях зазначеної категорії постійно перебуває на контролі прокуратури області.

Довідково інформуємо, що ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України передбачає можливість розголошення відомостей досудового розслідування лише з дозволу слідчого або прокурора, який здійснює нагляд під час його проведення у формі процесуального керівництва ним, і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини