Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 18:34:58

Популяцію диких кабанів регулюватимуть, аби убезпечити свійських

29.08.2017   12:37Агенцiя

Виконання заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин на території області обговорили члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА 28 серпня.

Засідання провів перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Динаміка поширення африканської чуми свиней в Україні, в тому числі і в нашій області, є загрозливою. Так, з початку цього року в країні зареєстровано 97 випадків захворювань тварин: 84 – серед домашніх свиней, 13 – у дикій фауні. На Чернігівщині цьогоріч зареєстровано 2 осередки АЧС – у ТОВ «Світанок» Бобровицького району та в с. Обмиш Борзнянського району.

Серед заходів боротьби з розповсюдженням хвороби – проведення депопуляції диких кабанів. Саме на активізації цієї діяльності наголошував перший заступник голови облдержадміністрації під час обговорення дій з попередження поширення африканської чуми свиней. Зокрема, мова йшла про необхідність більш дієвого реагування на проблему з боку представників лісового та мисливського господарства.

Дикі тварини в багатьох випадках є носіями інфекційних хвороб. А оскільки вони постійно мігрують – можуть поширювати АЧС з територій сусідніх країн і областей. Тому знищення диких кабанів є вимушеною мірою, щоб захистити поголів’я свиней у місцевих господарствах. Заходи депопуляції тварин проводитимуть під наглядом контролюючих органів.

– Кожен керівник відповідної служби має забезпечити своєчасне та повне виконання визначених завдань, аби не допускати розповсюдження АЧС на території Чернігівщини та убезпечити від збитків господарства тваринницької галузі області, – підсумував Леонід Сахневич.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

17 листопада - День працівників сільського господарства України

17 листопада - День працівників сільського господарства України 09:44

Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в листопаді. Засновано в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

17 листопада - Міжнародний день студентів

17 листопада - Міжнародний день студентів 09:43

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини