Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 13:22:35

Популяцію диких кабанів регулюватимуть, аби убезпечити свійських

29.08.2017   12:37Агенцiя

Виконання заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин на території області обговорили члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА 28 серпня.

Засідання провів перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Динаміка поширення африканської чуми свиней в Україні, в тому числі і в нашій області, є загрозливою. Так, з початку цього року в країні зареєстровано 97 випадків захворювань тварин: 84 – серед домашніх свиней, 13 – у дикій фауні. На Чернігівщині цьогоріч зареєстровано 2 осередки АЧС – у ТОВ «Світанок» Бобровицького району та в с. Обмиш Борзнянського району.

Серед заходів боротьби з розповсюдженням хвороби – проведення депопуляції диких кабанів. Саме на активізації цієї діяльності наголошував перший заступник голови облдержадміністрації під час обговорення дій з попередження поширення африканської чуми свиней. Зокрема, мова йшла про необхідність більш дієвого реагування на проблему з боку представників лісового та мисливського господарства.

Дикі тварини в багатьох випадках є носіями інфекційних хвороб. А оскільки вони постійно мігрують – можуть поширювати АЧС з територій сусідніх країн і областей. Тому знищення диких кабанів є вимушеною мірою, щоб захистити поголів’я свиней у місцевих господарствах. Заходи депопуляції тварин проводитимуть під наглядом контролюючих органів.

– Кожен керівник відповідної служби має забезпечити своєчасне та повне виконання визначених завдань, аби не допускати розповсюдження АЧС на території Чернігівщини та убезпечити від збитків господарства тваринницької галузі області, – підсумував Леонід Сахневич.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.