Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:06:43

Стартував проект із посилення децентралізації на Чернігівщині

10.08.2017   11:27Агенцiя

«Залучення громадськості до управління місцевим бюджетом» - таку назву має проект, який розпочинає громадська організація Центр «Доброчин» в пілотних об’єднаних громадах Чернігівської області.

Бюджет є одним з найважливіших фінансових рішень, які приймає місцева влада та який стосується потреб міста та його жителів.

Всі громадяни повинні проявляти принаймні мінімальний інтерес до фінансової політики міста, оскільки мова йде про використання надходжень з податків, які вони сплатили, і, що важливіше, ці рішення вплинуть на їх повсякденне життя.

В Україні немає законів, які забороняють громаді брати участь у формуванні бюджету. Та і далеко не всі депутати знають, що законами встановлено депутатське право формувати і контролювати  виконання бюджету. Якщо громада та їх представники – депутати не долучаються до бюджетної справи, то цим займаються ті, кому це вигідно і хто усвідомлює її важливість.

Реалізація проекту направлена на посилення децентралізації шляхом забезпечення участі громадськості в управлінні місцевим бюджетом через розробку та прийняття Бюджетних регламентів.

Журналісти матимуть можливість посилити свою спроможність висвітлювати бюджетну тематику доступною мовою з метою підвищення обізнаності громадськості про бюджетний процес, планування та управління бюджетами різного рівня. А громадські організації та ініціативні групи підвищать свою спроможність брати участь у прийнятті рішень та моніторингу їх виконання на рівні громад.

Ця діяльність є практичною частиною проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», мета якого підвищити можливості та навички органів місцевого самоврядування, сприяти підзвітності влади через залучення громадськості задля ефективного впровадження реформи децентралізації в Україні.


Наталія Дрозд, Центр «Доброчин»

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.