Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:54:33

Дотримання права працівника на належні умови праці – серед пріоритетів

03.08.2017   11:18Агенцiя

Упродовж І півріччя 2017 року посадовими особами Управління Держпраці у Чернігівській області перевірено 157 суб’єктів господарювання з питань якості проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Упродовж І півріччя 2017 року посадовими особами Управління Держпраці у Чернігівській області перевірено 157 суб’єктів господарювання з питань якості проведення атестації робочих місць за умовами праці

В процесі перевірок виявлено 80 порушень пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442:
- не проведення атестації робочих місць за умовами праці – 75 порушень;
- порушення періодичності проведення атестації робочих місць – 5 порушень.

Крім того, виявлено 42 порушення законодавства про працю в частині надання пільг та компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці, а саме:
- статті 76 КЗпП щодо надання додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці – 18 порушень;
- статті 100 КЗпП щодо встановлення підвищеної оплати праці на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці – 11 порушень;
- статті 166 КЗпП щодо видачі молока і лікувально-профілактичного харчування на роботах із шкідливими і особливо шкідливими умовами праці – 13 порушень.

За результатами проведених перевірок надано 116 приписів для усунення виявлених порушень, внесено 22 подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб суб’єктів господарювання. До суду направлено 83 протоколи про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 41 КУпАП, за рішеннями яких накладено штрафних санкцій на суму 22440 гривень.

Одночасно фахівці експертизи умов праці взяли участь у 107 превентивних заходах, під час яких учасникам доводилися питання експертизи умов праці, контролю за якістю проведення атестації робочих місць та недопущення порушень діючого законодавства у цій сфері на підприємствах, установах та організаціях області, зокрема:
- засіданнях Громадських рад фахівців служб охорони праці підприємств будівельної та машинобудівної і металургійної галузей Чернігівської області;
- семінарах-нарадах для медичних працівників пологового будинку Чернігівської міської ради, Прилуцької міської дитячої лікарні, Бахмацької міжрайонної протитуберкульозної лікарні, Сосницької районної державної лікарні ветеринарної медицини, Бобровицької центральної районної лікарні, Ніжинського протитуберкульозного та шкірно-венерологічного диспансерів;
- засіданні «круглого столу» на базі Управління освіти Чернігівської міської ради з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці для керівників та педагогічних колективів середніх загальноосвітніх шкіл та дитячих навчальних закладів;
- семінарах-нарадах для працівників ПАТ «Блок Агросвіт», ПАТ «Чернігівський інструментальний завод», ПАТ «Чернігів Вторчормет», ПП «СТВ-Сервіс», ТОВ «Чернігів-Вторкольормет», ТОВ «Стілкрос», ПП «СТВ-СЕРВІС», Чернігівської філії ПАТ «Укртелеком», ТОВ «НовоФіл»;
- засіданні «круглого столу» з керівництвом, членами атестаційної комісій та працівниками підприємств лісового господарства на базі Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Проведені заходи висвітлювалися на веб-сайтах Управління Держпраці у Чернігівській області та Чернігівської обласної державної адміністрації. Зокрема на офіційному сайті Управління опубліковано 29 матеріалів, що стосуються роботи відділу з питань експертизи умов праці.

В обласних і місцевих друкованих засобах масової інформації опубліковано 5 матеріалів, які містили роз’яснення стосовно особливостей проведення атестації робочого місця кухаря, який працює біля плити та щодо відповідальності керівників за не проведення атестації робочих місць (Новгород-Сіверська районна газета «Сіверський край»), стосовно особливостей проведення атестації робочого місця тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва та щодо аналізу стану умов праці на підприємствах Чернігівської області (Сосницька районна газета «Час»), роз’яснення порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (Ніжинська міська газета «Ніжинський вісник») тощо.

Крім того, працівниками відділу з питань експертизи умов праці Управління надано на особистому прийомі 152 консультації та роз’яснення посадовим особам та найманим працівникам суб’єктів господарювання області щодо додержання законодавства з проведення атестації робочих місць за умовами праці, надання працівникам пільг і компенсацій за роботу із шкідливими та важкими умовами праці.

Питання щодо надання пільг та компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці та якості проведення атестацій робочих місць знаходиться на постійному контролі Управління.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.