Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 травня, 11:28:41

Яку воду п’ють у Чернігівському районі - дізнавалася громадськість

22.07.2017   10:48

Про якість питної води на території Чернігівського району говорили 20 липня під час засідання за круглим столом.

Ініціювали захід комітети Громадської ради при облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини спільно з Громадською радою при Чернігівській райдержадміністрації.

Участь в нараді також взяли голова Чернігівської РДА Віктор Корж, голови селищних та сільських рад району, представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Управління Держпродспоживслужби в районі, міжрайонного відділу державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

З екологічним паспортом Чернігівського району ознайомила присутніх голова комітету Громадської ради при облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентина Седячко. Зокрема, вона зазначила, що на території Чернігова знаходяться два підприємства, які входять в сотню найбільших забруднювачів довкілля України — комунальний енергогенеруючий підрозділ «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова» та комунальне підприємство «Чернігівводоканал». Також до екологічно небезпечних об’єктів, що межують або ж знаходяться на території Чернігівського району, відносяться полігон твердих побутових відходів Чернігівської міськради та ставки-накопичувачі рідких промислових відходів підприємств. Вплив названих об’єктів досить негативно позначається на водних ресурсах району.

За словами керівника Чернігівського міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Миколи Турчина, якщо якість води централізованого водопостачання в основному є стабільною, то велике занепокоєння викликає якість колодязної води. Однією з основних проблем децентралізованого водопостачання є нітратне забруднення.

Наразі в Чернігівському районі функціонують 69 криниць громадського користування. Якість води в цих колодязях перевіряється один раз на рік обласним лабораторним центром і, на жаль, за показниками є значне відхилення від нормативних вимог.

Голова Чернігівської РДА Віктор Корж зауважив, що в районі вже існує програма «Питна вода Чернігівського району на 2011-2020 роки», однак через відсутність державного фінансування вона не виконується.

По закінченню засідання його учасники прийняли рішення звернутися до облдержадміністрації з пропозицією створення Координаційної ради з питань біобезпеки та біозахисту, посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо якості питної води та до райдержадміністрації — щодо доопрацювання програми «Питна вода Чернігівського району на 2011-2020 роки».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини вибуху в приміщенні банку в Чернігові 11:21

Сьогодні близько 4-ї ранку до поліції надійшло повідомлення про вибух у приміщенні банку в центрі Чернігова. Внаслідок вибуху сталася пожежа, будівля пошкоджена. Постраждалих людей немає.

Ремонт каналізаційного колектору на Масанах здійснять у травні 11:19

В суботу, 27 квітня, на ділянці вуличного каналізаційного колектору діаметром 600 мм по вулиці Незалежності,42, було виявлено декілька просідань асфальтобетонного покриття, що свідчить про порушення цілісності та герметичності трубопроводу який проходить у зазначеному місці.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:13

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій постраждалих осіб не зареєстровано.

6 травня: цей день в Україні і світі

6 травня: цей день в Україні і світі 11:08

ДЕНЬ 803 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 803 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини