Що варто робити у ванній або не втрачати воду задарма
Правила поведінки у власному будинку розглянули під інтерактивного семінару 25 червня «Як зберігати енергоресурси та заощаджувати гроші?», проведеного Громадянською мережею ОПОРА, на базі Чернігівського міського центру зайнятості, для зацікавлених в тому, як економити власні кошти за комуналку.

Модератор заходу, місцевий координатор Громадянської мережі ОПОРА - Наталія Висіканець, розповідала, що варто пам'ятати аби ваше житло працювало на вас, а не навпаки. Говорили і про досвід різних країн у ставленні до ресурсів та безпосередньої їх переробки. Відтак, згадали проект декількох невеликих громад Польщі вартістю 13 млн. євро, що передбачав будівництво сміттє-перероблювального заводу. Наразі, там чистіше ніж в деяких державних закладах Чернігова, а вкладені кошти окупилися розробникам.
«Формування поважливого ставлення до оточуючих нас ресурсів дасть змогу не тільки економити, але й більш комфортно жити наступним поколінням. Чим більше людей знатиме, як правильно використовувати прилади в себе вдома, тим більше ресурсів ми зможемо зберегти.
Навіть звичайне встановлення лічильників показує людям, скільки вони реально використовують води, світла або тепла в своєму будинку. Що стимулює жителів ставати більш економними й обачливими», - роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, Наталя Висіканець.
Говорили і про конкретні прикладки, що варто і не варто робити у ванній кімнаті. Так, лежачи у ванній, пам’ятайте, що ви витрачаєте на 60% води більше. Швидкий душ з можливими співами характеризується використанням 30-50 літрів води, а ванна – 140-160. Тож, скільки витрачати води хочете води, вирішувати вам.
Модератор розповіла, що можна накопичувати сонячну енергію вдень.
Просто відсунуті штори й великі квіти на підвіконні здатні знизити необхідність використання штучного освітлення та зекономити вам кошти. Тобто енергоефективні заходи, після їх правильної реалізації, здатні знизити суми у ваших платіжках, за рахунок економії ресурсів.
Для детальнішого вивчення обговорених питань, учасники отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.