Українське експертне середовище зміцнює свій потенціал у питаннях е-врядування
Всеукраїнська конференція з питань електронної демократії проходила в місті Чернігів 23 – 24 травня.

Всі учасники заходу, а це біля 80 представників громадськості та влади, мали змогу ознайомитись, обговорити та змістовно поспілкуватись щодо реалій впровадження е-врядування в Україні. Вони отримали дуже цінну інформацію, цікаво поспілкувались з провідними експертами громадянського суспільства та дізнались про досвід Естонії у сфері електронної демократії.
Під час роботи конференції були представлені кращі практики впровадження і, навіть, алгоритми дій по запровадженню е-врядування в містах України. Цікаво, що всі області мають своєрідні особливості в питаннях просування е-демократії. В одних областях – це представники громадянського суспільства, в інших – сама влада. В результаті дискусій, учасники дійшли висновку, що саме синергія дій “влада + громада” дає позитивний і стійкий результат. Сьогодні е-врядування є одним з пріоритетів Партнерства “Відкритий Уряд” і саме громадськість може стати реальним помічником владі у втіленні в життя національного плану з впровадження міжнародної ініціативи.
На завершення учасниками конференції прийняли Резолюцію всеукраїнської конференції “Електронна демократія в Україні: регіональний вимір”.
Мережа “Моніторинг-Груп” сьогодні вже об’єднує 13 регіонів України. На конференції відбулася офіційна процедура по прийняттю нових учасників Мережі. Це представники Львівської, Житомирської, Херсонської та Полтавської областей.
Загалом конференція пройшла у теплій, дружній атмосфері, яка проявилась своєю високою результативністю, активністю її учасників, а також отриманням безцінного досвіду у сфері е-демократії та інформаційних технологій.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).