Профілактика правопорушень серед молоді — актуальне питання сьогодення
Чергове засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення відбулося 17 квітня під головуванням начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олега Трейтяка.
— Актуальним на сьогоднішній день залишається питання підвищення рівня правової культури населення. Підвищити правову обізнаність громадян та надати якісну правову допомогу — основні завдання нашої роботи — зауважив Олег Трейтяк.
Зокрема, члени міжвідомчої ради обговорили стан профілактики кримінальних та адміністративних правопорушень серед дітей. — Сьогодні актуально виступає проблема зростання правопорушень серед молоді — зауважила начальник відділу ювенальної провенції управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в області Ольга Панкратова. Вона зазначила, що профільними інспекторами постійно проводяться заходи щодо профілактики таких правопорушень. На жаль, з початку 2017 року більше трьохсот дорослих осіб притягнуто до відповідальності за невиконання обов’язку по догляду за неповнолітніми дітьми.
Про участь науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів Академії Державної пенітенціарної служби в реалізації програми «Вибір – 10» (профілактика наркоманії, ВІЛ, СНІДу та злочинності серед неповнолітніх) доповів її координатор Валерій Рябуха. За його словами, реалізація програми розпочалась у 2010–му році. На сьогодні відповідні заняття проводилися в 26 чернігівських школах. Такі тренінги проходили й у виправних колоніях для неповнолітніх. Серед головних задач програми — навчити дитину приймати свідомі рішення в інтересах власного майбутнього.
Також на засіданні говорили про найбільш поширені порушення законодавства з боку роботодавців. Зокрема це – трудові відносини без оформлення трудового договору, встановлення неповного робочого часу чи укладання договорів цивільно-правового характеру тощо. Загалом в області зарплата виплачується своєчасно і в належному обсязі.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32
З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.
5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19
П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.
Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54
29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.
Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.
Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17
У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.