Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 вересня, 22:58:14

У Чернігові відзначили 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09.05.2017   14:39

9 травня в обласному центрі відбулися заходи з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Розпочалися урочистості у сквері ім. М. М. Попудренка вшануванням пам'яті полеглих, які віддали своє життя за свободу Вітчизни, хвилиною мовчання. Прозвучали дзвони пам'яті та Державний Гімн України. Пролунали залпи військового салюту.

До учасників церемонії звернулися голова обласної ради Ігор Вдовенко, очільник обласної державної адміністрації Валерій Куліч, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова Чернігівської міської ради ветеранів Ірина Четвертак.

У своїй промові голова обласної ради Ігор Вдовенко, звернув увагу присутніх, що у ці пам'ятні травневі дні ми разом з Європою та світом вшановуємо мужність, героїзм та відданість тих, хто 72 роки тому здобув перемогу у Другій світовій війні, відвоювавши мир і свободу для прийдешніх поколінь.

– Час стрімко і невпинно несе нас вперед, віддаляючи від переможної весни 1945 року, але події тих вирішальних днів, мужність та звитяга наших воїнів навіки закарбувались золотими літерами в українській військовій історії та пам'яті нашого народу. Та й хіба можемо ми забути подвиг наших сіверських воїнів, які у лавах різних військ, у партизанських загонах обороняли від ворога наше рідне Придесення, захищали до останнього подиху стародавній Чернігів, який майже дощенту був зруйнований ворожими бомбардувальниками, а у післявоєнні роки турботливо відроджений із руїн нашими земляками. Усі ми в неоплатному боргу і низько вклоняємось подвигу всіх, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати світ від нацистського поневолення, – наголосив Ігор Вдовенко і зауважив, що сьогодні мир і безпека в Європі знову опинилися під серйозною загрозою.

– Уже три роки як кривава військова агресія затьмарила небо українського сходу. Майже кожного дня ми отримуємо сумні звістки з лінії вогню про втрату найкращих синів України. І серед тих, хто поклав життя на вівтар боротьби за незалежність і суверенітет Батьківщини, право на вільне життя і майбутнє, вже 153 наші земляки. Титанічна битва нашого народу за волю і перемогу триває. І священний обов'язок кожного з нас – бути достойним подвигу батьків і дідів та зробити все для того, щоб наші діти зростали у мирі, а Україна була процвітаючою, успішною та заможною державою, – сказав керівник обласного представницького органу і висловив переконання, що українська армія і народ обов'язково виборять мир і в цій неоголошеній, проте не менш жорстокій війні. На завершення виступу Ігор Вдовенко подякував ветеранам за Велику Перемогу, відвойовані у жорстоких битвах мирні світанки, дитячий сміх і незламну віру в завтрашній день та побажав нинішнім захисникам Батьківщини найскорішого повернення додому із зони бойових дій з миром і перемогою на радість своїх батьків, дружин, дітей, рідних, близьких, друзів і своїх земляків.

Керівники області, міста, ветерани Другої світової війни, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, установ та організацій, чернігівці поклали квіти до Братської могили воїнів, що полягли в боях за Батьківщину, меморіальних стел загиблим учасникам антитерористичної операції та Героям Небесної Сотні.

Завершилося відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля Меморіалу Слави. Учасники заходу вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання та поклали квіти до могили Невідомого Солдата.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

ФОТО Мар’яна Харді
 

Останні новини Чернігівщини

У чернігівському ветеранському просторі святкували День борщу 16:04

Вже традиційно у другу суботу вересня українці відзначають День борщу.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00

Протягом минулої доби зареєстровано 23 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 22 пожежі.

Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” та ОВА запускають освітні заходи для громад Чернігівської області 15:58

Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” спільно з Чернігівською обласною військовою адміністрацією розпочинає серію навчальних заходів для представників органів місцевого самоврядування громад Чернігівської області.

Презентація артбуку "Етноекзистенція" 15:55

11 вересня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація артбуку "Етноекзистенція", автори-упорядники якого – прилуцькі історики і краєзнавці Віктор Моренець та Ігор Павлюченко.

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення 10:32

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської окружної прокуратури визнано винним 50-річного чернігівця у закінченому замаху на умисне вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком Деснянського районного суду міста Чернігова його засуджено до 7 років позбавлення волі.