Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 08:53:49

Прокуратура контролює розслідування кримінального провадження за фактом незаконного полювання на лосів у Ніжинському районі

19.04.2017   07:40

Під процесуальним керівництвом прокуратури області триває розслідування кримінального провадження за фактом незаконного полювання на лосів у Ніжинському районі (ч. 1 ст. 248 КК України).

Враховуючи, що зазначена подія набула суспільного значення та резонансу, стан слідства 16.02.2017 заслухано на нараді у прокурора області.

З урахуванням вжитих прокуратурою області заходів слідство активізовано, зважаючи на незначну кількість проведених слідчих дій, та в стислі терміни їх проведено понад 70, у тому числі за участі прокурорів. 

Зокрема, 16 обшуків, за результатами яких виявлено можливі предмети вчинення злочину та речові докази (мисливську зброю, боєприпаси, знаряддя та пристрої, що використовуються при полюванні), на які накладено арешт, призначено понад 15 експертиз (судово-імунологічну, балістичну, вибухо-технічну, інші експертизи) та допитано понад 30 свідків.

Через неповноту слідства процесуальним керівником постанову про закриття кримінального провадження від 31.03.2017 скасовано та організовано подальше розслідування.

При прийнятті процесуального рішення слідчим, зокрема, не враховано відсутність результатів призначених експертних досліджень, передусім щодо істотності заподіяної незаконним полюванням шкоди навколишньому природному середовищу, визначення та встановленню зброї, з якої було здійснено постріли.

Окрім того, на даний час, слідством не встановлено достатніх доказів вини конкретних осіб. Після проведення всіх необхідних слідчих дій у встановленому законом порядку буде вирішено питання кримінальної чи  адміністративної відповідальності (в залежності від наслідків заподіяної шкоди).

Згідно примітки до ст. 248 КК України істотною шкодою є шкода, яка у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (200 тис грн). Адміністративна ж відповідальність визначається на рівні від 1700-3400 грн.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 10.12.2004 № 17 «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля» визначено, що кримінальна відповідальність за полювання, незаконність якого полягала в порушенні встановлених правил,  настає лише за умови заподіяння істотної шкоди.

Вирішуючи питання про те, чи є шкода істотною необхідно враховувати не тільки кількісні та вартісні критерії,  а й інші обставини, що мають значення для вирішення цього питання. Такою шкодою, зокрема, можуть бути визнані: зникнення того чи іншого виду тварин у певній місцевості; знищення місць компактного проживання та розмноження звірів, їхніх жител, споруд; знищення тварин, відтворення яких з урахуванням особливостей або чисельності того чи іншого виду (видів) пов'язане зі значними труднощами; тощо.

За таких обставин, слід врахувати і те, що дана подія стала рушійним поштовхом до прийняття Міністерством екології та природних ресурсів  України 03.02.2017 наказу № 41 «Про заборону полювання на лося».  Документом  встановлюється заборона  полювання на лося європейського на всій території України строком на 25 років.

Наказ було розроблено з урахуванням норм вітчизняного природоохоронного законодавства. Крім того, документ базується на висновках Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України.   

Міністерством констатовано, що «насправді висновки науковців про стан популяції лося – критичні і лише офіційно підтверджують, що тварина в Україні опинилася на межі зникнення».

При цьому доцільно зазначити, що як кримінальна, так і адміністративна відповідальність є індивідуально визначеною. У зв’язку із вказаним та встановленням органами поліції ймовірних виконавців злочину, для об’єктивності   ефективного  подальшого досудового слідства, розслідування цієї резонансної справи визначено за слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області.

Окремо висловлюємо вдячність громадськості за активну позицію та  наполегливість спільно з принциповою позицією прокуратури в утвердженні  законності, встановленні винних і притягненні їх до визначеної законом відповідальності.  

В черговий раз звертаємо увагу,  що відповідно до вимог Конституції та Закону України «Про прокуратуру» діяльність органів прокуратури здійснюється відкрито і гласно, ґрунтується на засадах законності, справедливості, неупередженості, об’єктивності та політичної нейтральності.

Наголошуємо, що органи прокуратури є незалежними у своїй діяльності  від будь-яких службових та окремих осіб, як при прийнятті рішень щодо реєстрації кримінального провадження, його перебігу, так і у разі закриття чи перевірки законності таких рішень.

 
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини