Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 лютого, 00:17:15

Прокурори Чернігівщини на семінарі обговорювали стан запобігання і протидії торгівлі людьми

30.03.2017   10:49Агенцiя

29 березня у прокуратурі області відбувся навчально-методичний семінар на тему: «Особливості виявлення, розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми, причини порушення конституційних прав осіб у кримінальному провадженні в контексті практики Європейського суду з прав людини та правових висновків Верховного Суду України".

Захід проведено за участі представників Національної академії прокуратури України, керівників, заступників керівників та прокурорів місцевих прокуратур, керівників оперативних та слідчих підрозділів органів поліції і служби безпеки, працівників апарату прокуратури області та представників громадської організації області «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

Відкривши захід, прокурор області Володимир Комашко наголосив, що протидія торгівлі людьми – це комплексна проблема, вирішення якої потребує тісної співпраці не лише правоохоронців, а й інших державних органів та громадських організацій.
Прокурор наголосив на необхідності вжиття низки організаційно-практичних заходів задля підвищення ефективності роботи правоохоронців на даному напрямі, яка поряд з цим має бути зосереджена на співпраці з громадськими організаціями та міжнародними інституціями з виявлення суб’єктів, які здійснюють таку діяльність з незаконної трансплантації органів, сурогатного материнства, жебрацтва, трудової та сексуальної експлуатації тощо.

«Задля спрощення доступу громадян для повідомлення про вчинення таких злочинів у прокуратурі області вже створено та діє спеціальна «гаряча лінія» для оперативного отримання цієї інформації» – зазначив Володимир Комашко.

Представники Національної академії України, зокрема Яна Соколова особливу увагу приділила проблемним питанням виявлення та розслідування кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми, у тому числі вчинених із застосуванням інформаційних технологій, а Ганна Щербакова – судовому розгляду кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми.

Працівниками поліції інформовано про кримінально-правову характеристику торгівлі людьми або іншої незаконної угоди щодо людини,  а також щодо виявлення та документування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

Співробітниками прикордонної служби висвітлено профілі ризику торгівлі людьми з України в Україну під час перетину державного кордону через пункти пропуску.

Прокурори галузевих відділів прокуратури області розповіли про особливості розмежування торгівлі людьми із суміжними злочинами, Європейські стандарти забезпечення конституційних прав учасників кримінального провадження з урахуванням практики Європейського суду з прав людини та правових висновків Верховного Суду України та інші питання.

Після виступів учасники обговорили можливі шляхи співпраці щодо підвищення ефективності роботи правоохоронців на даному напрямі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини