Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 серпня, 05:46:31

Ідея повинна мати обґрунтований механізм втілення

23.03.2017   08:01Агенцiя

До Департаменту економічного розвитку надійшло більше 300 пропозицій щодо проектних ідей розробки ІІ етапу Стратегії сталого розвитку області на період до 2020 року.

Пропозиції збиралися за трьома напрямками: розвиток людського потенціалу; підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання; розвиток сільських територій.

На початку лютого експерти з відповідних тем вже вивчали запропоновані ініціативи. Цей етап став ключовим для більшості проектів — чимало з них відхили через невідповідність вимогам.

У підсумку залишився 51 проект, у тому числі за першим напрямком – 30, за другим – 14, за третім – 7.

22 березня, на спільному засіданні експертних груп з відпрацювання проектів в Чернігівській ОДА розглянули локальні пропозиції з місць, узагальнені проектні заявки. В обговорені також взяли участь перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич та представники польської делегації, які перебувають в області з робочим візитом.

На основі розглянутих проектів Департамент економічного розвитку розробить проект Плану з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку області, який буде винесено на розгляд сесії обласної ради.

Леонід Сахневич: «Важливо є не лише ідея, а й механізм її впровадження та інформування населення про той чи інший захід. Звертаю увагу на те, що структура реалізації задуманого та вартість мають бути добре продуманими та обґрунтованими. У Плані необхідно передбачити ряд індикаторів (показників), за якими буде оцінюватись стан досягнення стратегічних цілей».

Кжиштоф Сівек, радник міністра регіонального розвитку Республіки Польща, керівник проекту «Зростання інвестиційної привабливості та конкурентоздатності регіонів України»: «Фінансових інструментів бракує завжди, тому необхідно приділити чимало уваги для пошуку нових джерел, зокрема грантів для громад. Ефективніше буде дуже коштовний проект ділити на мікро-проекти, втім, кожен з них повинен мати якусь логічну «крапку». Значно полегшило б роботу у регіонах більш чітке обґрунтування бачення цієї стратегії в Уряді».
 
До слова, польська делегація у складі радника міністра регіонального розвитку Республіки Польща, керівника проекту «Зростання інвестиційної привабливості та конкурентоздатності регіонів України Кжиштофа Сівека, президента Польської асоціації бізнес-інноваційних центрів Мажени Мажевської, та її представників Анни Туж та Лукаша Стерна, а також керівника неурядової організації «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрія Гінкула вчора мала ряд зустрічей з представниками органів влади Чернігівщини.

На порядку денному — основні напрямки співпраці у рамках Проекту «Зростання інвестиційної привабливості та конкурентоздатності регіонів України».

За підсумками візиту польська сторона планує розробити комплекс пропозицій щодо системи реалізації регіональної політики на обласному рівні. Документ визначатиме мінімальні правові рамки і правила фінансування, а також інструменти реалізації політики регіонального розвитку.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини