Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 серпня, 01:41:32

Апеляційний суд підтримав позицію прокуратури щодо незаконності рішення місцевого суду

23.03.2017   07:52Агенцiя

Питання дотримання земельного законодавства перебуває на постійному контролі органів прокуратури області.

Так, у серпні 2016 року Бахмацькою місцевою прокуратурою пред'явлено позов в інтересах територіальної громади до фізичної особи про стягнення збитків за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Підставою пред'явлення позову стало фактичне використання з 2000 року фізичною особою земельної ділянки для здійснення підприємницької діяльності у центрі м. Бахмача без укладення договору оренди та сплати відповідних платежів до бюджету.

Під час розгляду справи в суді відповідачем заявлено зустрічний позов про визнання за ним права на постійне користування земельною ділянкою під об'єктом нерухомого майна у порядку правонаступництва.

Судом першої інстанції відмовлено у задоволенні позову прокурора та визнано за відповідачем право на постійне користування земельною ділянкою.

Послідовно відстоюючи правову позицію прокурором вказане рішення суду оскаржено в апеляційному порядку.

Враховуючи беззаперечність доводів скарги апеляційний суд області підтримав позицію прокуратури про грубе порушення судом першої інстанції вимог матеріального й процесуального права при розгляді зазначеної справи та 17.03.2017 незаконне судове рішення скасував.

При цьому ухвалив нове рішення про стягнення з власника нерухомого майна на користь місцевого бюджету 7 тис грн збитків за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів та відмовив у визнанні права фізичної особи на постійне користування земельною ділянкою у порядку правонаступництва.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:33

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 04 серпня по 8:00 05 серпня 2022 року

Чернігівська спецпрокуратура: комерційне підприємство поверне майно МОУ на суму 2,6 млн грн

Чернігівська спецпрокуратура: комерційне підприємство поверне майно МОУ на суму 2,6 млн грн 15:29

03.08.2022 Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону до комерційного підприємства про повернення майна, яке належить Міністерству оборони України.

Засуджено особу за крадіжку у своєї матері

Засуджено особу за крадіжку у своєї матері 15:27

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні по обвинуваченню мешканця м. Прилуки у вчиненні крадіжки виробу з золота у власної матері

У Чернігові відділення Укрпошти 14003 змінило адресу 15:19

Відтепер відділення поштового зв’язку 14003 в Чернігові буде працювати в найбільшому мікрорайоні міста – «Масани» за адресою вул. Незалежності, 25.

Чернігівщина визначає перспективи та пріоритети планів відновлення громад

Чернігівщина визначає перспективи та пріоритети планів відновлення громад 15:12

Представники Центру «Доброчин» обговорили питання відновлення громад на зустрічах в Городнянській, Ріпкинській та Менській громадах Чернігівської області, які пройшли 3 – 4 серпня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини