Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 03:31:21

Персоніфіковане лікування - окремий захід обласної програми "Онкологія"

22.03.2017   08:19Агенцiя

Останнім часом чернігівські онкологи все частіше збирають у себе столичних світил. Остання науково-практична конференція була присвячена персоніфікованому лікуванню онкологічних захворювань.

До її організації та проведення долучилися фахівці Національного інституту раку, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, Національного наукового центру радіаційної медицини. Лікарям обласного онкодиспансеру та районним онкологам розповідали про можливості індивідуального підходу до лікування кожного окремого пацієнта – сучасні методи біологічного аналізу пухлин, генетичне тестування, молекулярне профілювавання.

Останнє – молекулярне профілювання – відносно новий термін в онкології. Популярною мовою це означає, що розроблено технології, які дають змогу визначити відповідні маркери, за якими можна спрогнозувати – чи буде ефективним той чи той хіміопрепарат для   злоякісних клітин конкретної пухлини. За словами головного позаштатного онколога МОЗ Олексія Ковальова, останнє дослідження довело, що молекулярне профілювання дало змогу хворим із метастатичним раком грудей збільшити час до прогресування на 44 відсотки, хворим із колоректальним раком – на 36. В Україні є лише дві лабораторії, які проводять таке дослідження і воно є досить вартісним.

Втім все змінюється, все швидко розвивається. Через пару років таке дослідження виконуватиметься якщо не стовідсотково, то у великої кількості пацієнтів, – відповів на запитання про вартісність лікування Олексій Ковальов. – До того ж, молекулярне профілювання є ще й економічно вигідним, бо наразі ми намагаємося призначити пацієнтам найсучасніші і дуже вартісні ліки, а якщо провести таке дослідження, то може виявитися, що для нього ефективні якраз звичайні, давно відомі і недорогі препарати.

Головний лікар Чернігівського онкодиспансеру Валерій Зуб зауважив, що онкологи зорганізували в Чернігові конференцію не лише заради інформування. Персоніфіковане лікування виділено окремим заходом обласної програми “Онкологія”, яку нещодавно затвердили на обласному рівні. Також чернігівці першими серед обласних онкодиспансерів запроваджують в себе посаду медичного генетика. Наразі фахівець проходить курси стажування.

Останні новини Чернігівщини

На

На "Кришталі року-2019" Ніжинська міська ОТГ отримала свій "Бюджетний Оскар" 16:33

19 листопада відбулося нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості "Кришталь року-2019".

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови

Відбувся літературно-музичний захід до Дня української писемності та мови 16:22

«Ну що б, здавалося, слова…» – в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася V імпреза – літературно-музична композиція студентського поетичного театру «Словотвір».

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:10

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніна Коцур:

Ніна Коцур: "На сцені я живу" 13:05

Ім'я заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ніни Коцур чернігівські шанувальники хорової та естрадної пісні вимовляють із захопленням. 35 років, як співає вона на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.