Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 лютого, 23:52:35

Федір Антоненко тримає в льосі 12 скелетів

17.05.2012   10:28Агенцiя

53-річний Федір Антоненко із села Бутівка Сосницького району Чернігівщини два роки зберігає у своєму льосі рештки 12 воїнів радянської армії.

– Другий рік останки зустрічають День Перемоги у погребі, – каже чоловік. – Ніяк не можемо їх перепоховати. У районі немає людини, яка займається похованнями. Писали в обласне управління внутрішньої безпеки, в міністерство житлово-комунального господарства. Нам все обіцяють поховати, і нічого не роблять.

До пенсії Федір Антоненко 27 років працював водієм. Зараз доглядає хвору дружину, дорослі син і донька виїхали.

– Пам’ятаю, у 1980-х роках насипали греблю до села Стара Бутівка. Знайшли цілу братську могилу. Там знайшли смертний медальйон солдата “Путін Іван Меркурійович, Пермська область”. Направили туди листа, й за три місяці відгукнулася його сестра, яка шукала брата все життя. Після того вирішив шукати загиблих.

2009 року Антоненко з однодумцями Ярославом Тібежем, Ігорем Морозом та Євгеном Шепелем заснували спілку “Нащадки переможців”. Вирішили разом шукати й упорядковувати невідомі поховання часів Другої світової війни. За три роки знайшли 12 останків.

– Ми не чорні археологи, хочемо лише перепоховати загиблих. Нам перепоховати влада не дозволяє, сама теж нічого не робить. Тільки перевіряють нас, шукають причини, аби не дозволяти нам працювати. Ми і зараз знаходимо розкидані могили. Я стараюся записувати всі ці відомості, щоб надалі продовжити пошуки, – зітхає Федір Антоненко.


Ольга СКОРОХОД

http://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/_fedir-antonenko-trimae-v-losi-12-skeletiv/436144

 

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги 18:29

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася постійна доброчинна акція "Подаруй бібліотеці книгу!", присвячена Міжнародному дню дарування книг, який відзначають 14 лютого.

Музей бойової слави військових частин ОК

Музей бойової слави військових частин ОК "Північ" та серію інформаційних стендів відкрито до огляду 16:04

До 5 річниці оперативного командування офіцери управління морально-психологічного забезпечення за ініціативою командувача ОК "Північ" розробили серію інформаційних стендів, на яких висвітлені дані про управління, військові частини і установи оперативного командування.

"Слово, обірване в Биківні". Відбулася відкрита лекція про митців - жертв репресій 13:33

Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська та десятки й сотні інших українських митців стали жертвами «Великого терору» й поховані в Биківні під Києвом.

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала "гаряча лінія" 13:17

Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів 12:37

У суботу, 15 лютого, із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено перший у 2020 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини