Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 березня, 20:01:32

"А за волю xоч умріте і вольності бороніте"

21.03.2017   10:56Агенцiя

Слова видатного гетьмана України, політичного і культурного діяча, мецената, князя Священної Римської імперії Івана Мазепи лунають як гасло для сучасної України.

378-му річницю з дня народження національного героя відзначили у Чернігові біля пам’ятника Івана Мазепи на території Валу.

Пам’ятний захід розпочався із заупокійної літії, яку провели архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української Православної Церкви Київського Патріархату Євстратій та секретар Чернігівської єпархії протоієрей Роман Кіник.

За участю представників органів влади, науковців, громадськості, політичних партій відбулося покладання квітів до пам’ятника видатного українця.

— Іван Степанович Мазепа є справжнім духовним наставником української нації, патріотом свого народу. Щоб не повторювати помилок минулого, нам, українцям, треба єднатися, бо в єдності наша сила, — зазначила заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Під час тематичного мітингу учасники заходу мали змогу вкотре згадати здобутки та невдачі Івана Мазепи. Історично склалося, що його постать на сьогодні недостатньо досліджена. Є багато домислів, міфів, неточностей. Дослідники кожного року відкривають нові факти із життя українського діяча. Проте одне залишається незаперечним, незмінним — це справжній патріот і борець за незалежність України.


Департамент інформаційної діяльності так комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.

Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32

Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.

Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту

Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30

З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).

25 березня: цей день в Україні і світі

25 березня: цей день в Україні і світі 09:26

День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини