Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 серпня, 02:52:26

Прокуратура просить пом’якшення

16.03.2017   10:37

В Апеляційному суді Чернігівської області розпочався судовий розгляд апеляційної скарги екс-голови Бобровицької райдержадміністрації Миколи Супруна на рішення Ніжинського міськрайонного суду.

Феміда визнала колишнього керівника району винним в отриманні хабара і засудила Миколу Супруна до 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Суд також з позбавив екс-чиновника права обіймати посади на три роки, зняв з нього 5 ранг 3 категорії державного службовця. В ході попереднього слухання з’ясувалося, що Ніжинський міськрайонний суд допустив незначні технічні помилки, які прокуратура та захист попросили виправити. Представник державного обвинувачення неочікувано запропонував колегії суддів пом’якшити вирок суду першої інстанції.

Помилки Ніжинського міськрайонного суду виявилися технічними. Вони стосувалися неправильно вказаних місця народження підозрюваного та сімейного стану. Після уточнення представник прокуратури та сторона захисту попросили суд виправити їх.

Під час допиту обвинуваченого судді кілька разів виносили адвокату попередження за неповагу до суду, а самого підозрюваного просили доповідати по суті.

Адвокат екс-голови Бобровицької РДА Миколи Супруна просить апеляцію скасувати рішення суду першої інстанції та повністю виправдати свого підзахисного. Головна аргументація – порушення слідством права на захист, кричущі процесуальні помилки та підробка службової документації.

«Обласна прокуратура всупереч законодавству відмовляє надавати відеозаписи, які засвідчують невинуватість мого підзахисного», – аргументував адвокат Олександр Подан.

На запитання суддів, яким юридичним документом Микола Супрун може підтвердити благі наміри на будівництво приміщення районного РАЦСу, той відповів, що таких документів немає. Всі домовленості були в усній формі. Представники Феміди висловили здивування тим, що очільник району за першим же викликом з’являється до кабінету підприємця. Зрештою, суддів здивувало і те, що чиновник виступив посередником між підприємцем і проектантом, погодившись доставити останньому гроші за проект. Сума немала – 45 тисяч гривень, охайно загорнуті в газету. З тією газетою, як відомо, Миколу Супруна у серпні 2015 року і затримали.

Прокуратура області відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою). Стаття передбачає позбавлення волі терміном до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

5 грудня 2016 року Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області ухвалив вирок, який визнав Супруна винним в отриманні 45 тисяч гривень хабара від директора ТОВ «Інтергаз-5000» Анатолія Гусака. Гроші Микола Супрун взяв за сприяння у виділенні його працівнику ділянки 0,4 га і зміни її цільового призначення з сільськогосподарського під будівництво газової заправної станції.

У свою чергу екс-голова РДА свою вину не визнав – стверджує, що отримував спонсорську допомогу на будівництво РАЦСу у Бобровиці.

Суд дійшов висновку, що вина екс-голови РДА в отриманні грошей для власних потреб, а не на проект РАЦСу, доведена. Суддя Ніжинського міськрайонного суду Юрій Куровський засудив Миколу Супруна до 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна, а також позбавив його права обіймати посади на три роки і позбавив 5 рангу 3 категорії державного службовця.

Представник державного обвинувачення вважає відповідне рішення суду занадто суворим. Прокурор попросив колегію суддів Апеляційного суду в Чернігівській області повернутися до ухвали Бобровицького районного суду, який раніше також визнав Супруна винним і засудив його до 6 років позбавлення волі.

Після попереднього слухання справи колегія суддів, порадившись на місці, вирішила заслухати у справі головного свідка підприємця Анатолія Гусака. Наступний розгляд апеляції призначили на другу половину квітня.


http://zemlyaivolya.net/news/prokuratura_prosit_pomyakshennya.html

Останні новини Чернігівщини

Десна (Чернігів) - Колос (Ковалівка) 0:0

Десна (Чернігів) - Колос (Ковалівка) 0:0 19:01

Попередження: Фаворов Д., 23, Гітченко, 34, Максименко, 39, Мостовий, 49, Мілько, 56, Богданов, 66, Костишин (тренер), 82, Огіря, 87

Визначили кращий танковий взвод Сухопутних військ Збройних Сил України

Визначили кращий танковий взвод Сухопутних військ Збройних Сил України 16:11

Боротьба танкістів за право називатися кращими серед оперативних командувань тривала майже тиждень. З цей час на загальновійськовому полігоні на Чернігівщині танкісти з чотирьох регіонів України продемонстрували влучність стрільби, вправність водіння, фізичну витривалість та моральну стійкість.

Щодо захворюваності на ГКІ. Офіційно

Щодо захворюваності на ГКІ. Офіційно 13:58

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на гострі кишкові інфекції (надалі - ГКІ) та попередження спалахів серед населення області триває.

Фотоконкурс

Фотоконкурс "Синергія Десни" 13:57

Деснянське басейнове управління водних ресурсів до Дня Десни проводить конкурс на краще фото річки, що протікає на Чернігівщині та є притокою Десни.

Відбувся конкурс на посаду директора комунального закладу

Відбувся конкурс на посаду директора комунального закладу "РЛП "Міжрічинський" 12:04

Засідання конкурсної комісії провела виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова 15 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ