Чернігівська митниця ДФС передає історичні цінності до музеїв та бібліотек
Вперше цього року Чернігівська митниця ДФС передає до музейних і бібліотечних закладів історичні та культурні цінності вилучені на кордоні при спробах їх незаконного переміщення.

Усі порушення були виявлені протягом минулого року. Складені митниками протоколи були розглянуті судами, які й прийняли рішення про конфіскацію в дохід держави вилучених предметів старовини. Розподіл конфіскованих цінностей здійснила «Експертно-фондова рада з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави».
Заступник начальника митниці - начальник управління боротьби з митними правопорушеннями Володимир Литвиненко зазначив, що до музейних закладів та бібліотеки будуть передані предмети, історична цінність та вартість яких встановлені експертами. Це монети, марки, книги, платівки, ордени та кишеньковий годинник.
Серед нових власників старожитностей три заповідники: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» та Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»; три музеї – Національний музей історії України, Національний музей Тараса Шевченка та Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського Ніжинської міської ради та Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка.
Одними з перших до митниці завітали представники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» та Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
Головний зберігач заповідника Ірина Марченко отримала 5 золотих монет кінця ХІХ – початку ХХ століття та кишеньковий механічний годинник швейцарської фірми (початок ХХ століття).
Монети викарбувані із золота 900-ї проби у 1898 – 1901 роках. Порушення виявили митники з прикордонниками у пункті пропуску «Грем’яч» у травні минулого року. 37-річний мешканець Сумської області, який прямував з Києва до Москви приховав у нагрудній кишені верхнього одягу паперові згортки, у кожному з яких знаходилося по монеті номіналом «5 рублей» часів Царської Росії.
Громадянин пояснив митникам, що придбав монети в Україні по ціні 100 доларів США за кожну та вивозив з метою подальшого перепродажу. Експерти оцінили, що монети є історичними цінностями. Вартість їх складає від 4375 до 5000 гривень. Загальна сума оцінки становить 22 500 гривень.
Крім монет, до заповідника відправиться старовинний годинник, який оцінили у 375 гривень (з огляду на незадовільний стан, численні подряпини та забруднення). Не зважаючи на невисоку вартість оцінки, годинник фірми «J.CALAME ROBERT» має історичну цінність та може бути включений до державної частини Музейного фонду України. Годинник вилучили у пункті пропуску «Нові Яриловичі» також при спробі незаконного вивезення з України.
У минулому році Чернігівська митниця ДФС передала цінності, що були конфісковані в дохід держави, на загальну суму близько 43,5 тисяч гривень.
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.