Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 15:36:37

85 років з дня створення Державного науково-випробувального центру ЗСУ. ВІДЕО

09.03.2017   10:49Агенцiя

Виповнилося 85 років з дня створення Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України.

Цей підрозділ дислокується в Чернігові з весни 2014 року, коли він вийшов з окупованого Криму. Ювілейний для ДНВЦ 2017-й рік, імовірно, стане роком відродження аеродрому «Півці», на якому запланований ремонт злітно-посадкової смуги.

Це унікальний підрозділ – водночас і військова частина, і науковий заклад. Був створений 4 березня 1932 року як морська випробувальна станція, котра приймала на озброєння літаки для Військово-морських сил, в тому числі під час 2-ї світової війни.
Згодом фахівці брали участь у підготовці космонавтів, випробуванні будь-яких типів літальних апаратів і парашутів, авіаційних двигунів. У незалежній Україні підрозділ пережив дві реорганізації: в Державний авіаційний науково-випробувальний центр, потім – у ДНВЦ ЗСУ, тобто випробовує вже будь-яку зброю, техніку й спорядження для армії.

Навесні 14-го року під час російської окупації Криму ДНВЦ вийшов з півострова і з травня дислокується в Чернігові.

На цей рік запланована передача Центру аеродрому «Півці» і ремонт на ньому злітно-посадкової смуги з твердим покриттям.

За час дислокації в Чернігові на базі ДНВЦ проведено чотири всеукраїнських семінари за участю військових і представників підприємств.

За результатами цих заходів визначені державні замовлення на потреби оборонного комплексу. Семінари стосувалися форменого одягу й спорядження для військових, бронетанкової техніки, авіації і (окремо) виробництва безпілотних літальних апаратів.


Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».