Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 20:28:11

Стели на Болдиній горі: оприлюднене офіційне повідомлення

06.03.2017   11:18Агенцiя

2 березня, в друкованому ЗМІ – газеті "Чернігівські новини – 7 днів" – оприлюднене офіційне оголошення про визнання конкурсу на кращу ескізну пропозицію зображень барельєфів замість демонтованих з двох стел у складі пам’ятки історії місцевого значення – Меморіального комплексу Слави воїнів, партизанів та підпільників та могили невідомого солдата (на Болдиній горі) таким, що не відбувся.

Факт публікації означає де-юре завершення цього конкурсу і можливість оголосити його повторно, вдруге. Саме таку рекомендацію дав конкурсний комітет, приймаючи дане рішення. Також процедурно для оголошення повторного конкурсу потрібне ще відповідне рішення виконкому міської ради. Тому, коли воно буде прийнято, про це буде повідомлено окремо.

Як ми вже інформували раніше, за час прийому конкурсних пропозицій з 21 листопада 2016 року по 20 січня 2017 року до міської ради надійшли 3 заяви фізичних та юридичних осіб про намір узяти участь у цьому конкурсі. У терміни, визначені Положенням про проведення вказаного конкурсу (з 21 листопада 2016 року до 20 січня 2017 року включно), до управління архітектури та містобудування міської ради надана 1 (одна) конкурсна пропозиція.

Пунктом 6.7 зазначеного Положення про проведення конкурсу встановлено, що конкурс вважається таким, що відбувся, якщо на нього подано не менше трьох ескізних пропозицій, з яких хоча б одній журі конкурсу вважає за можливе присудити премію.

Завданням конкурсу є увіковічення в зображеннях нових барельєфів наступних періодів історії України: доби українського козацтва (друга стела) та доби національно-визвольного руху 1917 - 1921 років (третя стела). Нові барельєфи мають створити завершену архітектурно-монументальну композицію та єдиний тематичний простір Меморіального комплексу для увічнення героїчного минулого українського народу.

Дві демонтовані стели зараз знаходяться на зберіганні в міському комунальному підприємстві “Спецкомбінат комунально – побутового обслуговування”. Як розповів прес-службі міської ради його керівник Володимир Куліш, барельєфи зберігаються у спеціальному контейнері. Вони є в наявності і повністю в тому стані, в якому їх зняли.

Подальша доля цих барельєфів ще не визначена.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.