Клієнти "Чернігівгазу" отримають квитанції, в яких врахована якість газу
Згідно рішення НКРЕКП, ПАТ «Чернігівгаз» починає перехід до обліку газу в енергетичних одиницях.

Таким чином споживачі отримають достовірну інформацію про якість газу та зможуть співставити ціни на різні енергоносії. Як це буде працювати і яких змін слід очікувати в платіжних документах за газ розповіли журналістам під час прес-конференції керівники «Чернігівгазу».
Наприкінці січня 2017 року Нацрегулятор оприлюднив Постанову № 84, якою ініціював введення вимірів природного газу в енергетичних одиницях. За новими правилами оператор газорозподільних мереж – ПАТ «Чернігівгаз» - зобов`язаний окрім обсягу газу в куб м зазначати в квитанціях і в особистих кабінетах споживачів кількість спожитої енергії в трьох одиницях виміру: кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж). Для цього будуть наведені розміри перевідного коефіцієнту та середньозваженої теплоти згорання за розрахунковий період. На думку госрегулятора, такий обрахунок дасть змогу споживачам враховувати енергетичну цінність спожитого палива та оцінити використання альтернативних джерел тепла – електроенергії, твердого палива, тощо.
На розрахунок обсягу енергії, яка виділяється під час згоряння виміряного лічильником об`єму газу, впливатимуть не лише лабораторні показники його якості, а й місце проживання споживача, пора року, де і як встановлений лічильник газу.
«Розрахунок енергії буде вестися за простою формулою. Спочатку об`єм газу, зафіксований лічильником, зводиться до стандартних умов шляхом множення на відповідний коефіцієнт. А застосування середнього показника вищої теплоти згорання, який вимірюється в лабораторних умовах, дозволить вирахувати обсяг енергії, спожитої тим чи іншим домогосподарством. Для цього не потрібно будь-яких додаткових переобладнань газової системи або спеціальних лічильників. Оплачувати послугу з газопостачання споживачі будуть поки що звичним способом - за кубометри, а в разі відсутності лічильника - за нормами споживання», - повідомила фахівець із зв`язків з громадськістю та пресою «Чернігівгазу» Наталія Свириденко.
Україна закуповує газ в Європі, де вже давно його обліковують в енергетичних одиницях. Імпортований газ має постійний склад, але в процесі доставки українським споживачам він змішується з газом власного видобутку, параметри якого відрізняються в залежності від родовища. Через це головний показник якості газу – теплота згорання в залежності від регіону різниться. Відповідно і ціна газу має бути різною.
«В Польщі, Чехії кінцева вартість газу залежить від багатьох факторів – погодних умов, калорійності, висоти над рівнем моря. В Україні ж побутові споживачі сплачують за кубометри, при цьому вищезазначені фактори не враховуються. В умовах підняття ціни газу до європейського рівня це є несправедливим, адже різниця в оплаті стає більш відчутною», - пояснив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.
Так, в Чернігівській області, в районах де є власний видобуток - в Прилуцькому та Варвинському – калорійність газу часом перевищує 8400 ккал/куб.м. Натомість в інших районах калорійність є стабільною - близько 8200 - 8250 ккал/куб.м.
«Проведені публічні лабораторні дослідження проб довели - склад енергоносія, що надходить у домівки чернігівців відповідає усім стандартам», - поінформував головний метролог "Чернігівгазу" Ігор Швець.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.