Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 16:18:11

Про відновлення гендерного балансу — на фаховій дискусії "активних" жінок області

02.03.2017   11:20Агенцiя

1 березня, ділових та професійних жінок Чернігівщини у навчально-методичному центрі профспілок зібрала фахова дискусія «Рівні права і можливості працюючих жінок.

Децентралізація, роль жінок у створенні об’єднаних територіальних громад». До обговорення долучилася заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Як зазначила президент Ліги ділових і професійних жінок України Ірина Дорожкіна, формат зустрічі новий, втім питання було актуальним і раніше. Адже за даними міжнародних звітів в Україні недостатньо реалізується гендерна політика: у рейтингу 2015-го року серед 142 країн світу — лише 67-ме місце.

— Немає окремо чоловічих і жіночих питань. Ми повинні усвідомлювати свої права, відповідальність і рівність можливостей із чоловіками. У світовій практиці є чимало прикладів, коли жінки обіймають керівні посади і мають вплив на вирішення державних і суспільних проблем, — звернулася до учасників дискусії Наталія Романова.

На сьогодні важливим є просвітництво серед жінок стосовно їхніх прав. Особливо гостро це питання стоїть у сільській місцевості та малих містах: жінки бояться розповідати про свої проблеми.

Варто зауважити, що серед створених 16 об’єднаних територіальних громад лише одну (Парафіївську) очолює жінка. Зменшення жінок на керівних посадах в ОТГ, у депутатському складі місцевих рад свідчить про їхню другорядну роль в житті населеного пункту.

— Захист інтересів працюючих жінок є неможливим без достатнього рівня їх інформованості про свої права. Поширення інформації стосовно цих прав є найважливішим інструментом для забезпечення гендерної рівності, — наголосила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Ніна Лемеш і додала, що за ініціативи громадської організації «Спілка жінок України» напередодні Міжнародного жіночого дня в області проводитиметься акція «Жінки, знайте свої права!».

Учасники заходу також говорили про становище жінок на ринку праці, рівень їхньої заробітної плати. До речі, у 2016 році середня зарплата жінок в області на чверть нижча, ніж у чоловіків (3508 та 4647 гривень відповідно). За статистикою 52% зареєстрованих безробітних минулого року — жінки (понад 21 тисяча осіб).

Як повідомила заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Світлана Полторацька, жінки не такі сміливі і у відкритті власної підприємницької діяльності. Соціологічні опитування показали, що започаткувати власний бізнес готові 45% чоловіків і лише 30% — жінок.

В яких же галузях працюють «активні» жінки нашої області? Більша половина — у сільському господарстві, у промисловості — 2%, надання юридичних послуг — 2%. «Жіночими» видами діяльності залишаються торгівля, освіта, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги, діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг.

Крім того, учасники заходу зауважили на необхідності впровадження гендерного бюджетування, що має сприяти відновленню гендерного балансу в Україні.

 
Довідково:
Проект «Гендерне бюджетування в Україні» фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida). Запланований термін — 5 років (листопад 2013 – грудень 2018). Мета Проекту — підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцевою метою є забезпечення підготовки першого гендерно-орієнтованого бюджету в Україні на 2019 рік. Дослідження, проведені у 13 регіонах показали, що потреби чоловіків і жінок у послугах, що фінансуються з бюджету, є різними. Планується, що у 2017 році гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні впроваджуватимуть вже у 18 областях та місті Києві.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08

8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43

Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини