Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 вересня, 11:23:33

Про відновлення гендерного балансу — на фаховій дискусії "активних" жінок області

02.03.2017   11:20Агенцiя

1 березня, ділових та професійних жінок Чернігівщини у навчально-методичному центрі профспілок зібрала фахова дискусія «Рівні права і можливості працюючих жінок.

Децентралізація, роль жінок у створенні об’єднаних територіальних громад». До обговорення долучилася заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Як зазначила президент Ліги ділових і професійних жінок України Ірина Дорожкіна, формат зустрічі новий, втім питання було актуальним і раніше. Адже за даними міжнародних звітів в Україні недостатньо реалізується гендерна політика: у рейтингу 2015-го року серед 142 країн світу — лише 67-ме місце.

— Немає окремо чоловічих і жіночих питань. Ми повинні усвідомлювати свої права, відповідальність і рівність можливостей із чоловіками. У світовій практиці є чимало прикладів, коли жінки обіймають керівні посади і мають вплив на вирішення державних і суспільних проблем, — звернулася до учасників дискусії Наталія Романова.

На сьогодні важливим є просвітництво серед жінок стосовно їхніх прав. Особливо гостро це питання стоїть у сільській місцевості та малих містах: жінки бояться розповідати про свої проблеми.

Варто зауважити, що серед створених 16 об’єднаних територіальних громад лише одну (Парафіївську) очолює жінка. Зменшення жінок на керівних посадах в ОТГ, у депутатському складі місцевих рад свідчить про їхню другорядну роль в житті населеного пункту.

— Захист інтересів працюючих жінок є неможливим без достатнього рівня їх інформованості про свої права. Поширення інформації стосовно цих прав є найважливішим інструментом для забезпечення гендерної рівності, — наголосила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Ніна Лемеш і додала, що за ініціативи громадської організації «Спілка жінок України» напередодні Міжнародного жіночого дня в області проводитиметься акція «Жінки, знайте свої права!».

Учасники заходу також говорили про становище жінок на ринку праці, рівень їхньої заробітної плати. До речі, у 2016 році середня зарплата жінок в області на чверть нижча, ніж у чоловіків (3508 та 4647 гривень відповідно). За статистикою 52% зареєстрованих безробітних минулого року — жінки (понад 21 тисяча осіб).

Як повідомила заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Світлана Полторацька, жінки не такі сміливі і у відкритті власної підприємницької діяльності. Соціологічні опитування показали, що започаткувати власний бізнес готові 45% чоловіків і лише 30% — жінок.

В яких же галузях працюють «активні» жінки нашої області? Більша половина — у сільському господарстві, у промисловості — 2%, надання юридичних послуг — 2%. «Жіночими» видами діяльності залишаються торгівля, освіта, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги, діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг.

Крім того, учасники заходу зауважили на необхідності впровадження гендерного бюджетування, що має сприяти відновленню гендерного балансу в Україні.

 
Довідково:
Проект «Гендерне бюджетування в Україні» фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida). Запланований термін — 5 років (листопад 2013 – грудень 2018). Мета Проекту — підвищити економічну ефективність і прозорість видатків бюджету з урахуванням потреб жінок і чоловіків з різних соціальних груп. Кінцевою метою є забезпечення підготовки першого гендерно-орієнтованого бюджету в Україні на 2019 рік. Дослідження, проведені у 13 регіонах показали, що потреби чоловіків і жінок у послугах, що фінансуються з бюджету, є різними. Планується, що у 2017 році гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні впроваджуватимуть вже у 18 областях та місті Києві.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 11:18

17 вересня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: офіційно відкрили клуб за місцем проживання

Чернігів: офіційно відкрили клуб за місцем проживання "Десна" 10:57

17 вересня, після капітального ремонту, офіційно відкрили клуб за місцем проживання «Десна», що розташований за адресою вул.П’ятницька, 49/1.

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища 10:40

17 вересня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів чергове засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області.

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища

Відбулося засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища 10:40

17 вересня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів чергове засідання робочої групи з планування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області.

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали понад 3,3 мільярди гривень

На Чернігівщині надходження від сплати єдиного внеску склали понад 3,3 мільярди гривень 10:23

За 8 місяців 2020 року платниками Чернігівщини сплачено більше 3,3 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше за аналогічний період минулого року на 187,5 млн гривень.