Стихійні сміттєвози атакують ниви і городи
Вічна” проблема несанкціонованих сміттєзвалищ щороку лише загострюється. Скільки про неї писано-переписано, а результат дорівнює нулю. До редакції найближчої газети завітав голова сільгоспкооперативу “Авангард” Володимир Прищепа і поділився наболілим.

Карати гривнею
Кілька разів протягом весни усі трудівники сільгоспкооперативу “Авангард” виходять на суботники. Окрім того, що впорядковують територію виробничих підрозділів, вони ще й прибирають від сміття лісосмуги, що прилягають до полів господарства.
– Під час обідньої перерви механізатори можуть посидіти у холодку, кухарі нашої їдальні вивозять їм гарячі страви, отож куди приємніше поїсти на зеленій траві, аніж у бруді, – каже Володимир Прищепа. – У нашому господарстві укладено колективний договір, за яким той, хто чимось провинився під час роботи, сплачує штраф або відпрацьовує певну кількість годин безкоштовно. Щось подібне треба запровадити і до тих, хто домашній непотріб везе не на сміттєзвалище, а куди заманеться.
Депутат районної ради від Партії регіонів Володимир Прищепа вважає, що для вирішення цієї проблеми треба ухвалити жорсткі рішення.
– Можливо, це питання варто винести на чергову сесію районної ради, – розмірковує керівник “Авангарду”, – бо років через 10 – 20 наші нащадки не побачать ні чистої води, ні зеленої трави. Тут повно роботи і санепідемстанції, і дільничним інспекторам міліції, і депутатам. Якщо спіймали на гарячому того, хто вивіз сміття у лісосмугу, до річки, на поле чи в ліс, слід обов’язково до такого порушника вжити заходів – покарати його громадськими роботами або нехай викладе з гаманця кругленьку суму. Вдруге, думаю, таким “природолюбам” не спаде на думку повторити цей хибний шлях.
Ще Володимир Федорович пропонує зі штрафів, які платитимуть порушники, утворити спеціальний фонд, кошти якого використовувати на матеріальну підтримку нужденних та багатодітних родин.
Аби куди вивезти
– На полі, де росте конюшина, помітив величезну купу різного непотребу, – розповідає Володимир Прищепа. – Роздивився, покликав дільничного інспектора міліції. Разом ми дізналися адресу, звідки це сміття прибуло на поле.
Виявилося, кілька сімей з вулиці Ватутіна попросили знайомого тракториста, аби він вивіз побутове сміття кудись подалі від їхніх осель. Що той і зробив.
– Я зустрівся з тими жителями вулиці, – каже Володимир Федорович, – пообіцяв надати їм трактора з причепом, аби вони самотужки прибрали своє сміття з поля.
Іншого разу голові ск “Авангард” вдалося попередити скидання непотребу поблизу літньої ферми у напрямку Данилівки.
– Таксисти – батько і син – привезли сміття у причепі автівки і хотіли скинути його у зеленому масиві, – розказує Володимир Федорович. – Я під’їхав до них, витяг з гаманця десять гривень, даю їм і кажу, що плачу тільки за те, аби вони відвезли непотріб туди, куди треба – на сміттєзвалище. Чоловіки грошей не взяли і сміття біля білокорих берізок не залишили.
Один, кажуть, у полі не воїн, а громада – велика сила. І таке зло, як стихійні сміттєзвалища, подолати дружному гурту під силу.
http://nslovo.com/blog/styhijni-smittjevozy-atakuyut-nyvy-i-horody
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.