Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 03:17:06

У хворих на мієлому з'явилися сучасні методи діагностики

27.02.2017   07:35Агенцiя

Мієлома – це злоякісне захворювання крові. При цьому різновиді раку не формується єдиної пухлини, ракові клітини присутні в кістковому мозку повсюдно. При мієломі в кістках можуть утворюватися круглі вогнища різного розміру, витісняючи здорову тканину і збільшуючи ймовірність перелому кісток. Хвороба може бути причиною крихкості кісток (остеопорозу). Як правило, це страшне захворювання зустрічається у віці від 50 до 70 років.

На сьогоднішній день мієлома вважається невиліковним захворюванням.  Проте за допомогою сучасних методів діагностики та лікування досить часто вдається домогтися повної ремісії, позбавити пацієнта від симптомів і поліпшити якість його життя. За останні роки термін життя пацієнтів значно подовшився  порівняно із ситуацією десятирічної давності.
 
Отже вкрай відповідальним  моментом є діагностика та моніторинг ведення гематологічних хворих.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, адміністрація та депутатський корпус  області  постійно  опрацьовують питання оновлення матеріально-технічної бази закладу.

І ось знову продуктивний крок: за підтримки депутата Чернігівської обласної ради Григорія Супруна клінічно-діагностична лабораторія онкодиспансеру поповнилася новим апаратом для аналізу фореграм ( метод діагностики крові).

Новенький Forescan 001 – апарат вітчизняного виробництва. Вартість аналізатора складає майже  65 тисяч гривен.

За словами завідувача клінічно-діагностичної лабораторії Інни Голови, нове обладнання дозволяє виконати якісні дослідження крові : електрофорез білків, ліпопротеїнів, гемоглобулінів тощо.
За тиждень роботи апарату вже здійснено більш ніж 60 аналізів.

На сьогодні в Україні лише шість медичних закладів укомплектовані таким обладнанням. Серед цього числа – Чернігівський обласний онкологічний диспансер.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські журналісти дізналися лайфхаки мобільної зйомки 13:04

Секрети та лайфхаки фото- і відео зйомки на мобільний телефон розказала чернігівським журналістами відома фотографиня Iren Brynza.

На Чернігівщині існує ризик зриву опалювального сезону, - АМУ

На Чернігівщині існує ризик зриву опалювального сезону, - АМУ 12:59

Держава не виконує зобов'язання щодо компенсації різниці в тарифах, заявили в Асоціації міст України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 січня по 8:00 30 січня 2023 року

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці легендарного бою на 340-й день війни

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці легендарного бою на 340-й день війни 09:31

«Бій під Крутами – бій за майбутнє України! Щодня і щогодини сили оборони України наслідують подвиг Захисників Крут, захищаючи нашу державу, та виганяючи клятого ворога з нашої рідної землі», — з такими думками та прагненнями 29 січня, на 340-й день повномасштабного відкритого вторгнення російського агресора на територію нашої країни, на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» на Чернігівщині відбулося вшанування Захисників України.