Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 09:01:12

Назад до армії

15.05.2012   07:44

Чернігівський обласний військовий комісаріат два тижні працюватиме за штатом військового часу.

11 травня, у Чернігівському обласному військовому комісаріаті розпочалося дослідницьке мобілізаційне навчання. До навчань залучили комісаріати Чернігова, Ніжина, Мени та Козельця. На збір призвали 150 військовозобов'язаних,  із яких сформували військові підрозділи.

Навчання має на меті дослідницькі цілі: серед яких розробка нових перспективних штатних структур для військових комісаріатів в контексті майбутнього реформування Збройних Сил України.

- Система військових комісаріатів сьогодні потребує докорінних змін, - наголосив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Аскаров. - Давно відійшли в минуле поняття про багаточисельні армії. Водночас змінилася і тактика військових дій у збройних конфліктах сучасності. Відтак, державі потрібна дієва структура військкоматів, яка буде здатна у короткий термін сформувати не чисельні, але високопрофесійні військові частини, здатні до виконання завдань за призначенням.

За словами генерала, система військових комісаріатів має низку проблем, що потребують вирішення на державному рівні. Результати навчання детально проаналізують. Відповідно, будуть розроблені проекти правових актів щодо оптимізації структури військкоматів в Україні.

На збори залучили працівників як державних, так і цивільних установ. Серед них бізнесмени, менеджери, держслужбовці і, навіть, безробітні, які перебувають на обліку у центрах зайнятості. За участь у навчанні кожному буде нарахована середня заробітна платня по регіону.

- Серед головних задач навчання - підвищення знань військовозобов'язаних з предметів бойової підготовки за військово-обліковими спеціальностями, - зазначив військовий комісар Чернігівського обласного військкомату полковник Костянтин Нікулін. - Тиждень з ними проведуть теоретичні заняття, а на заключному етапі зборів відбудеться практична фаза у польових умовах.

Капітан запасу Ігор Грищенко працює кореспондентом в одній із місцевих газет. Повістка до військкомату йому прийшла місяць тому. Відсьогодні його призначили командувати взводом вузла зв'язку. Відтепер у його підпорядкуванні 28 чоловік.
- Зранку нас відразу переодягли у військовий однострій, видали екіпірування та протигази, - розповів офіцер. - Потім сформували підрозділи за призначенням та довели порядок проведення навчань. Два тижні займатимуся за спеціальністю: командуватиму зв'язківцями.

Робочий день військовозобов'язаних під час збору триватиме з восьмої ранку до сьомої вечора. Щодня армійські кухарі готуватимуть для них гарячі обіди з кількох страв, але цивільні справи для них не закінчаться, адже нучуватимуть вони вдома.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 лютого до 8:00 25 лютого 2020 року.

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали

Шкільну котельню Козелецької громади переобладнали 08:31

Школи Козелецької об'єднаної громади активно провадять модернізацію котелень. Скрипчинська школа - 8 заклад освіти з початку створення ОТГ, де переобладнали котельню.

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув 08:17

Пік епідемії китайського коронавірусу Covid-19 припав на період з 23 січня до 2 лютого, нових випадків зараження у Китаї стає все менше.

Новгород-Сіверський: про нещасні випадок на виробництві

Новгород-Сіверський: про нещасні випадок на виробництві 08:13

18 лютого, в цеху технічної крейди ПрАТ «Новгород-Сіверський завод будівельних матеріалів», працівник зазнав важкої травми - відкритий перелом лівої плечової кістки з рвано-скальпованими ранами лівого передпліччя та множинними дрібними скальпованими ранами обох кистей з відривом нігтьових пластин I-II-III пальців обох кистей.

Єлизавета Лудінова у “Вокальному абонементі”

Єлизавета Лудінова у “Вокальному абонементі” 08:06

Володарка неповторного сопрано, лауреат міжнародного конкурсу Єлизавета Лудінова 23 лютого представила велику двочасну сольну програму на сцені обласного філармонійного центру у рамках проєкту “Вокальний абонемент”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини