Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 17:10:11

Інформація щодо стану річки Остер

23.02.2017   10:16

21.02.2017 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області спільно з представниками Козелецької селищної ради Чернігівської області (заступник голови Козелецької селищної ради Чміль М.П. та в.о. начальника КП «Козелецьводоканал» Сочивець Р.О.) проведено обстеження водоохоронної зони та прибережної захисної смуги р. Остер на території Козелецької селищної ради.

При візуальному обстеженні русла річки джерел несанкціонованих скидів забруднюючих речовин до водного об’єкту не встановлено. Річкова вода має природний прозорий колір без сторонніх домішок та запаху.

В ході обстеження відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено відбір проб води  річки Остер на території Козелецької селищної ради, с. Кошани та м. Остер Козелецького району.

За результатами гідрохімічних аналізів річкової води практично в усіх пробах зафіксовано збільшення вмісту азоту амонійного (при нормі 1,0 мг/дм3 до 1,48 мг/дм3), нітритів (при нормі 0,08 мг/дм3 до 0,14 мг/дм3) та заліза загального (при нормі 0,1 мг/дм3 до 0,5 мг/дм3).  Концентрації інших гідрохімічних показників знаходились в межах встановлених норм.

Підвищена концентрація заліза загального є природним показником характерним для річок Поліської зони. Збільшення концентрації азоту амонійного та нітритів зафіксовано на території смт. Козелець та нижче за течією. Перед смт. Козелець на автомобільному мосту біля с. Данівка вміст азоту амонійного становив 0,97 мг/дм3, нітритів 0,13 мг/дм3 в центрі селища 1,22 мг/дм3 і 0,14 мг/дм3 та нижче за течією до 1,48 мг/дм3 і 0,09 мг/дм3 відповідно.

Підвищення вмісту  азоту амонійного та нітритів пов’язано з процесом танення снігу та надходженням талих вод з території населено пункту. Фактів значного підвищення концентрації забруднюючих речовин в річковій воді, що може свідчити про значне забруднення водного об’єкту не зафіксовано.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини