Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 01:48:45

Створення ОСББ – це об’єктивний процес

15.05.2012   07:04Агенцiя

11 травня в експертному клубі “Чиста політика” відбувся круглий стіл на тему “Об’єднання зусиль влади та громадського сектору задля допомоги громадам у створенні ОСББ”.

Створення ОСББ – це об’єктивний процес, викликаний необхідністю передачі прав і обов’язків з управління житлом реальному власнику. Люди отримують право самостійно управляти своїм майном і захищати свої інтереси; з’являється можливість економії коштів за рахунок зменшення витрат на оплату адміністративних та непродуктивних витрат житлових організацій, самостійного вибору обслуговуючих підприємств, з урахуванням зменшення тарифів на ці послуги і підвищення їх якості, отримання додаткових доходів для забезпечення власних потреб ОСББ від здавання в оренду приміщень та іншої некомерційної господарської діяльності.

Представники органів місцевого самоврядування та державної влади з 4 регіонів Чернігівщини (Чернігівський, Куликівський, м. Щорс та м. Мена) прийняли активну участь у обговоренні питань об’єднання зусиль влади та громадського сектору задля допомоги громадам у створенні ОСББ. Під час обговорення було виявлено 3 основні проблеми, які на сьогоднішній день є складовим у проблемі створення та діяльності ОСББ в Україні. Це
– економічні проблеми,
– проблеми законодавства,
– проблеми менталітету громадян.

Серед проблем економічних треба зазначити наступні:
– тарифи на житлово-комунальні послуги;
– рівень доходів населення недостатній для оплати ЖКП;
– відсутність державної підтримки та програм розвитку ОСББ на місцевому рівні;
– відсутність пільгового кредитування.

Увагу було приділено проблемам менталітету українця, власника житла:
– Люди не розуміють своєї відповідальності за утримання житла, не почувають себе власниками, чекаючи допомоги з боку держави;
– звичка до низьких тарифів при недостатності доходів викликає протест і небажання платити;
– люди не відчувають себе хазяями, що призводить не тільки до небажання оплачувати утримання свого житла і його ремонт;
– в Україні прибудинкова територія не передається у власність ОСББ при його створенні;
– відсутність лідера, готового працювати на громадських засадах.

Особливу тривогу викликає Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо об’єднань громадян співвласників багатоквартирного будинку” № 8474. Вето президента України, накладеного на цей закон, дає сподівання більш чіткого визначення прав власності, врегулювання питань створення та прийняття рішень, щодо діяльності ОСББ в Україні.

Підсумовуючі результати зустрічі, експерт Центру “Доброчин” Олександр Підгорний зазначив, що всі ці проблеми можна в цілому віднести до всієї України. Але громадські організації у співпраці з місцевою владою повинні знайти порозуміння з представниками територіальних громад. Спільні навчання представників громад та органів місцевого самоврядування, виявлення потенційних лідерів, які зможуть стати керівниками ОСББ, консультації, адвокасі кампанії – ось можливі складові успіху ефективної діяльності ОСББ.

Останні новини Чернігівщини

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА 16:44

На сьогоднішній нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів ЦОВВ голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко окреслив низку питань, на які слід звернути особливу увагу.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 14:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради 13:16

11 листопада у сесійній залі міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Перекриття вул. 1-го Травня для ремонту триватиме ще тиждень 13:00

У Чернігові перекриття руху автотранспорту по вул. 1-го Травня (від вул. Седнівської до перехрестя з вул. Генерала Бєлова) продовжено до 20.00 год. 17 листопада.

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру 12:48

Заслужена артистка України Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) 10 листопада виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини