Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 09:29:49

Створення ОСББ – це об’єктивний процес

15.05.2012   07:04Агенцiя

11 травня в експертному клубі “Чиста політика” відбувся круглий стіл на тему “Об’єднання зусиль влади та громадського сектору задля допомоги громадам у створенні ОСББ”.

Створення ОСББ – це об’єктивний процес, викликаний необхідністю передачі прав і обов’язків з управління житлом реальному власнику. Люди отримують право самостійно управляти своїм майном і захищати свої інтереси; з’являється можливість економії коштів за рахунок зменшення витрат на оплату адміністративних та непродуктивних витрат житлових організацій, самостійного вибору обслуговуючих підприємств, з урахуванням зменшення тарифів на ці послуги і підвищення їх якості, отримання додаткових доходів для забезпечення власних потреб ОСББ від здавання в оренду приміщень та іншої некомерційної господарської діяльності.

Представники органів місцевого самоврядування та державної влади з 4 регіонів Чернігівщини (Чернігівський, Куликівський, м. Щорс та м. Мена) прийняли активну участь у обговоренні питань об’єднання зусиль влади та громадського сектору задля допомоги громадам у створенні ОСББ. Під час обговорення було виявлено 3 основні проблеми, які на сьогоднішній день є складовим у проблемі створення та діяльності ОСББ в Україні. Це
– економічні проблеми,
– проблеми законодавства,
– проблеми менталітету громадян.

Серед проблем економічних треба зазначити наступні:
– тарифи на житлово-комунальні послуги;
– рівень доходів населення недостатній для оплати ЖКП;
– відсутність державної підтримки та програм розвитку ОСББ на місцевому рівні;
– відсутність пільгового кредитування.

Увагу було приділено проблемам менталітету українця, власника житла:
– Люди не розуміють своєї відповідальності за утримання житла, не почувають себе власниками, чекаючи допомоги з боку держави;
– звичка до низьких тарифів при недостатності доходів викликає протест і небажання платити;
– люди не відчувають себе хазяями, що призводить не тільки до небажання оплачувати утримання свого житла і його ремонт;
– в Україні прибудинкова територія не передається у власність ОСББ при його створенні;
– відсутність лідера, готового працювати на громадських засадах.

Особливу тривогу викликає Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо об’єднань громадян співвласників багатоквартирного будинку” № 8474. Вето президента України, накладеного на цей закон, дає сподівання більш чіткого визначення прав власності, врегулювання питань створення та прийняття рішень, щодо діяльності ОСББ в Україні.

Підсумовуючі результати зустрічі, експерт Центру “Доброчин” Олександр Підгорний зазначив, що всі ці проблеми можна в цілому віднести до всієї України. Але громадські організації у співпраці з місцевою владою повинні знайти порозуміння з представниками територіальних громад. Спільні навчання представників громад та органів місцевого самоврядування, виявлення потенційних лідерів, які зможуть стати керівниками ОСББ, консультації, адвокасі кампанії – ось можливі складові успіху ефективної діяльності ОСББ.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські рятувальники деблокували з понівеченого у ДТП автомобіля загиблого водія 09:27

21 лютого о 08:02 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що трапилась біля с. Новоселівка Чернігівського району на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем`яч.

22 лютого - Міжнародний день підтримки жертв злочинів

22 лютого - Міжнародний день підтримки жертв злочинів 09:17

Уряд Англії 22 лютого 1990 року опублікував "Хартію жертв злочинів". З того часу в усьому цивілізованому і демократичному світі відзначають день підтримки жертв злочинів.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 18:56

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає”

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає” 18:52

Всесвітньо відомий оперний співак, соліст Паризької національної опери, Герой України Василь Сліпак, рятуючи побратимів, загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року поблизу Луганського на Донеччині. 20 лютого 2017 року указом Президента України йому було присвоєно звання “Герой України” (посмертно).