Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 березня, 10:48:53

Бородаті онкологи: майже 40% онкологічної патології можна попередити

02.02.2017   08:31Агенцiя

У світі oнкологічні захворювання поступаються лише кардіологічним. На Чернігівщині в переліку захворювань онкологія займає четверте місце.

Щорічно в Чернігівській області реєструється близько чотирьох тисяч нових випадків раку. Майже третина з цього числа припадає на обласний центр. За статистикою, дві тисячі наших земляків, де питому вагу складають люди працездатного віку, ця страшна хвороба забирає назавжди. До того відомий факт: смертність чоловіків від раку перевищує жіночу вдвічі.

Четвертого лютого для онкологів – особлива дата. Адже цього дня медична онкологічна спільнота вкотре намагається привернути увагу кожного з нас до проблем лікування раку та наголошує: майже 40% онкологічної патології можна попередити за умови дотримання здорового способу життя та профілактичних заходів.

Рак простати – одна з таких патологій, яку можна вчасно попередити і для діагностики якої не потрібні захмарні кошти. Аналіз крові на простат-спеціфічний антиген загальний (PSA-total) допоможе вчасно діагностувати хворобу. На цьому акцентувала увагу чоловіча половина колективу Чернігівського обласного онкологічного диспансеру під час акції «Лютий – бородатий», що стартувала в рамках Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями. У такий спосіб, змінюючи образ і привертаючи увагу до характерних чоловічих принад, медики-чоловіки вирішили долучити увагу спільноти до проблеми онкозахворювань, зокрема раку простати.

Як зауважив завідувач абдомінального відділення з урологічними ліжками онкодиспансеру Роман Цісельський, на сьогоднішній день така патологія успішно лікується за умови, що вона діагностована на ранніх стадіях захворювання. У таких пацієнтів гарний прогноз щодо одужання. Втім сучасні методи лікування раку простати навіть у занедбаних стадіях захворювання надають можливість значно покращити якість життя.

Як підкреслив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, таким чином ми наголошуємо, що проблема онкології є, вона існує і потребує щоденного вирішення. Своїми діями ми маємо на меті не тільки привернути увагу громадян до захворюваності, а й донести, що рак – це не вирок, більшість патологій, виявлених на ранніх стадіях, успішно лікується.

Останні новини Чернігівщини

19 березня: Цей день в Україні та в світі

19 березня: Цей день в Україні та в світі 10:48

ДЕНЬ 389 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 389 RUSSIAN AGRESSION

18 березня: Цей день в Україні та в світі

18 березня: Цей день в Україні та в світі 10:44

ДЕНЬ 388 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 388 RUSSIAN AGRESSION

У Чернігові ще 23 членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплатять одноразову матеріальну допомогу

У Чернігові ще 23 членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України виплатять одноразову матеріальну допомогу 12:53

У Чернігові ще 23 особам буде надана одноразова матеріальна допомога, як членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума такої виплати становить понад 1,217 млн грн.

До уваги мешканців Чернігова!

До уваги мешканців Чернігова! 12:50

Наразі аварійну поломку на тяговій підстанції, яка живить контактну тролейбусну мережу в районі КСК ліквідовано.

Поліцейські Чернігівщини затримали чоловіка, який підозрюється у виготовленні психотропних речовин в домашній лабораторії

Поліцейські Чернігівщини затримали чоловіка, який підозрюється у виготовленні психотропних речовин в домашній лабораторії 12:45

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю та кінологами задокументували факт виготовлення наркотиків місцевим мешканцем.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини