Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 листопада, 14:13:52

Як не втрачати майже 23% тепла через вікна та двері

24.12.2016   15:52Агенцiя

Кожен з нас заслуговує на життя у комфортному та економному будинку. Жителі Чернігова розбиралися, як покращити своє житло та зробити його енергоефективнішим, під час інформаційної зустрічі «Хто є власником у багатоквартирному будинку та як можна заощаджувати», яку провела Громадянська мережа ОПОРА в Чернігівському центрі зайнятості.

«Якщо зберігати тепло всередині квартири, тільки уявіть, скільки коштів ми зекономимо. Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато тепла ми можемо втрачати і гріти повітря.
 
Так, через вікна та двері ми втрачаємо майже 23% тепла, вентиляцією – близько 20%, до 33% – через стіни та 12% тепла тікає від нас крізь дах. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити тепловтрати будинку», – наголошувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Завдяки ущільненню вікон та заміні дверей в під’їзді, безпосередньо в квартирах температура може підвищитись майже на 2-3 градуси. При цьому треба простежити, аби всі шпарини були ліквідовані. Оскільки навіть при заміні склопакетів наявність шпарин може призводити до втрати тепла.
 
Учасники зустрічі обговорили, яким чином можна уникати тепловтрат. Для цього можна застосувати заходи, які працюватимуть протягом довгого періоду: утеплити фасад, покрівлю або підлогу; встановити індивідуальний тепловий пункт, що дозволить контролювати температуру та не витрачати забагато тепла, коли це не потрібно. Окрім цього можна провести реконструкцію вікон та дверей.

Присутні члени ОСББ та ЖБК цікавилися також державними програмами підтримки реалізації енергоефективних заходів. А для візуалізації всі учасники отримали інформаційні матеріали з детальними порадами щодо енергозбереження, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Остання судова установа міста Чернігова перейшла під захист судових вартових

Остання судова установа міста Чернігова перейшла під захист судових вартових 14:04

Відсьогодні, 27 листопада, порядок та безпеку учасників судового процесу в Деснянському районному суді міста Чернігова, одному з найбільших судів Чернігівської області, забезпечуватимуть співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" 12:32

26 листопада відбулася обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" у форматі онлайн.

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету. Нові скореговані тарифи для юридичних осіб

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету. Нові скореговані тарифи для юридичних осіб 12:05

26 листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Федора Вовченка.

Онлайн-нарада стосовно стану реалізації проєктів програми

Онлайн-нарада стосовно стану реалізації проєктів програми "Велике будівництво" та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР 11:44

25 листопада перший заступник голови ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду з представниками структурних підрозділів облдержадміністрації, міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад області.

Міст над річкою Білоус біля Масанів закрито на ремонт

Міст над річкою Білоус біля Масанів закрито на ремонт 11:35

Міст над річкою Білоус, що за Масанами під Черніговом, закритий для проїзду (дорога Т-26-06 Чернігів - Любеч - Славутич, км 10+474). Проводиться аварійний ремонт.