Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:30:43

Як не втрачати майже 23% тепла через вікна та двері

24.12.2016   15:52Агенцiя

Кожен з нас заслуговує на життя у комфортному та економному будинку. Жителі Чернігова розбиралися, як покращити своє житло та зробити його енергоефективнішим, під час інформаційної зустрічі «Хто є власником у багатоквартирному будинку та як можна заощаджувати», яку провела Громадянська мережа ОПОРА в Чернігівському центрі зайнятості.

«Якщо зберігати тепло всередині квартири, тільки уявіть, скільки коштів ми зекономимо. Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато тепла ми можемо втрачати і гріти повітря.
 
Так, через вікна та двері ми втрачаємо майже 23% тепла, вентиляцією – близько 20%, до 33% – через стіни та 12% тепла тікає від нас крізь дах. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити тепловтрати будинку», – наголошувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Завдяки ущільненню вікон та заміні дверей в під’їзді, безпосередньо в квартирах температура може підвищитись майже на 2-3 градуси. При цьому треба простежити, аби всі шпарини були ліквідовані. Оскільки навіть при заміні склопакетів наявність шпарин може призводити до втрати тепла.
 
Учасники зустрічі обговорили, яким чином можна уникати тепловтрат. Для цього можна застосувати заходи, які працюватимуть протягом довгого періоду: утеплити фасад, покрівлю або підлогу; встановити індивідуальний тепловий пункт, що дозволить контролювати температуру та не витрачати забагато тепла, коли це не потрібно. Окрім цього можна провести реконструкцію вікон та дверей.

Присутні члени ОСББ та ЖБК цікавилися також державними програмами підтримки реалізації енергоефективних заходів. А для візуалізації всі учасники отримали інформаційні матеріали з детальними порадами щодо енергозбереження, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.