Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 02:22:17

Чернігівські хірурги вміють лікувати кісткові метастази

24.12.2016   10:08Агенцiя

У Чернігові 22 грудня увага медичної спільноти була зорієнтована на новації, що дійсно здатні протистояти раку.

Саме про це йшлося під час медичної конференції «Сучасні методи діагностики та лікування кісткових метастазів», яка відбулася за підтримки фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм».

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, тема – вкрай болісна, адже метастазне враження кісткової системи характерно для пацієнтів, що мають 4-у стадію онкозахворювання, такі хворі прикуті до ліжка, потребують знеболення наркотичними препаратами, адже мають значно виражений больовий синдром.

І якщо ще декілька років тому лікування пацієнтів із такою недугою обмежувалося знеболенням, то на сьогодні медицина вже зробила значний крок вперед − вже майже рік в онкодиспансері здійснюється хірургічне лікування таких хворих.

Під час операції пацієнту видаляють метастазно вражені кістки й замінюють їх протезами. Операції – надскладні технічно. Втім досвід чернігівських онкологів у співпраці з хірургами інших регіонів складає вже більше 10 операцій, які значно покращили якість життя пацієнта: людина може ходити, залишається соціально адаптованою.

– Головна мета нашого заходу полягає не тільки у висвітленні проблеми, а й в акцентуванні уваги на тому, що на сьогодні є дієві способи її вирішення. Вже є хірурги, які досконало володіють технікою проведення оперативних втручань такого профілю, вже є пацієнти, яким вдалося покращити якість життя. На жаль, в Україні ще не так багато онкологічних закладів, які б займалися оперативними втручаннями такого профілю. Сьогодні я можу сказати, що наш онкодиспансер – у цьому переліку,  – зазначає головний лікар.

Окремим акцентом зустрічі постала проблема лікування пухлин хребта та метастазів.  Як стверджують онкологи, такі випадки локалізації раку досить часті.  В Україні вже є дієві методики. Найближчим часом вони будуть впроваджені і в Чернігівському онкодиспансері.

У подальших планах чернігівських онкологів – створення профільного відділення на базі онкодиспансеру.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини