Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 06:16:47

Чернігівські хірурги вміють лікувати кісткові метастази

24.12.2016   10:08Агенцiя

У Чернігові 22 грудня увага медичної спільноти була зорієнтована на новації, що дійсно здатні протистояти раку.

Саме про це йшлося під час медичної конференції «Сучасні методи діагностики та лікування кісткових метастазів», яка відбулася за підтримки фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм».

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, тема – вкрай болісна, адже метастазне враження кісткової системи характерно для пацієнтів, що мають 4-у стадію онкозахворювання, такі хворі прикуті до ліжка, потребують знеболення наркотичними препаратами, адже мають значно виражений больовий синдром.

І якщо ще декілька років тому лікування пацієнтів із такою недугою обмежувалося знеболенням, то на сьогодні медицина вже зробила значний крок вперед − вже майже рік в онкодиспансері здійснюється хірургічне лікування таких хворих.

Під час операції пацієнту видаляють метастазно вражені кістки й замінюють їх протезами. Операції – надскладні технічно. Втім досвід чернігівських онкологів у співпраці з хірургами інших регіонів складає вже більше 10 операцій, які значно покращили якість життя пацієнта: людина може ходити, залишається соціально адаптованою.

– Головна мета нашого заходу полягає не тільки у висвітленні проблеми, а й в акцентуванні уваги на тому, що на сьогодні є дієві способи її вирішення. Вже є хірурги, які досконало володіють технікою проведення оперативних втручань такого профілю, вже є пацієнти, яким вдалося покращити якість життя. На жаль, в Україні ще не так багато онкологічних закладів, які б займалися оперативними втручаннями такого профілю. Сьогодні я можу сказати, що наш онкодиспансер – у цьому переліку,  – зазначає головний лікар.

Окремим акцентом зустрічі постала проблема лікування пухлин хребта та метастазів.  Як стверджують онкологи, такі випадки локалізації раку досить часті.  В Україні вже є дієві методики. Найближчим часом вони будуть впроваджені і в Чернігівському онкодиспансері.

У подальших планах чернігівських онкологів – створення профільного відділення на базі онкодиспансеру.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини