Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 17:17:14

Депутати Менської міської ради затвердили Етичний кодекс

19.12.2016   12:20

15 грудня на 16 сесії 7 скликання Менської міської ради було прийнято рішення про затвердження Кодексу етики для депутатів Менської міської ради та міського голови та положення про Етичну комісію. Це результат численних обговорень з громадськістю, депутатами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Інститут «Республіка» та Центр «Ейдос» спільно з регіональними партнерами ініціювали кампанію по впровадженню етичних кодексів та створенню етичних комісій при місцевих радах. Чернігівщина (Чернігів, Мена, Новгород-Сіверський), Закарпаття (Ужгород, Перечин, Чоп), Вінниччина (Вінниця, Жмеринка, Хмільник), Дніпропетровщина (Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград) – чотири пілотних регіони, у яких реалізовується кампанія з імплементації етичних кодексів.
 
Саме місто Мена на Чернігівщині  першим затвердило даний кодекс і депутатський корпус одноголосно прийняв рішення про затвердження Етичного кодексу.
 
Проекти Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію при місцевих радах були розроблені експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також методичних рекомендацій НАЗК. Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблявся з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.

Подібні кодекси (норми, стандарти) діють у багатьох країнах світу, допомагаючи суспільству контролювати дії обранців та посадовців, підвищуючи прозорість та довіру до місцевої влади, зменшуючи корупційні ризики та посилюючи персональну відповідальність представників самоврядування. В Україні поки що не існує жодного документу, який би визначав поведінкові норми виборних посадовців.
Хоча, саме від дій вчинків, манер депутата/мера залежить їх подальша діяльність на посаді. Але тепер депутати Менської міської ради на місцевому рівні зробили великий крок для врегулювання даної прогалини.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини