Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:23:40

За позовом прокурора збільшено орендну плату за використання сільськогосподарських земель

14.12.2016   13:18

Органами прокуратури області забезпечено своєчасне та оперативне реагування та проблемні питання, пов’язані з використанням земель сільськогосподарського призначення.

Як встановлено прокурорами, незважаючи на зміни, внесені Податковим кодексом України, відповідно до яких орендна плата за використання сільгоспугідь не може бути меншою 3% від їх нормативно-грошової оцінки, окремі орендарі не внесли зміни у відповідні договори та продовжували сплачувати за використання таких земель значно менші кошти.

Так, одним з фермерських господарств в межах Ріпкинського району за договором оренди з 2012 року використовувалося 82 га сільськогосподарських земель вартістю майже 1,3 млн грн зі сплатою орендних платежів 16 тис грн в рік, що складало 1,3 % від нормативної грошової оцінки ділянки.

На вимогу Головного управління Держгеокадастру в області договір оренди у відповідність до законодавства щодо збільшення розміру плати суб’єктом господарювання не приведено.

Враховуючи наведене, прокуратурою області подано відповідний позов з вимогою внесення відповідних змін до умов договору в судовому порядку.

Господарським судом області підтримано позицію прокуратури та позов задоволено. Відтепер замість 16 тис грн до місцевого бюджету надходитиме щорічно втричі більше коштів – майже 51 тис грн.

У поточному році судами вже розглянуто більше 10  аналогічних позовів прокурорів вказаної категорії, завдяки яким до місцевих бюджетів додатково надійде понад 300 тис грн.

Робота з цих питань триває.

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).