Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 18:12:05

Відбувся круглий стіл на тему "16 днів проти насильства"

07.12.2016   15:12Агенцiя

Упродовж 16 днів, з 25 листопада по 10 грудня, спеціалісти відділу у справах сім'ї та молоді з профільного управління Чернігівської міської ради долучаються до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» та проводять просвітницьку роботу з метою протидії та попередженню насильства у сім’ях серед мешканців Чернігова.

З цього приводу у Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл. У ньому взяли участь представники громадських організацій, відділів та управлінь міської ради і правоохоронних органів.

Виступаючи на зібранні, керівник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля розповів, що Законом Украіни визначено основні поняття у сфері попередження насильства в сімї, форми насильства (фізичне, исихологічне, сексуальне та економічне), а також органи і установи, на які покладасться здійснення заходів з попере­дження насильства в сім'ї.

На виконання цього Закону передбачаеться забезпечення координаціі діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчоі влади та громадських організацій у питаниях щодо попередження насильства в сім'і та реальної його загрози, проведения просвітницько-профілактичноі роботи в навчальних закладах міста, анкетувань серед членів неблагополучних сімей, забезпечення надання комплексної допомоги (психологічні, юридичні, соціально-економічні та інші соціальні послуги) постраждалим від насильства в сімї чи реальної його загрози, створення та постійне поновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім'і або виникае реальна загроза його вчинення тощо.

Протягом поточного року отримано 301 повідомлення з приводу вчинення насильс­тва в сім'ї чи реальної його загрози. Переважна більшість з них - про фізичне насильство, але є також про психологічне й економічне. Найчастіше причинами прояву насильс­тва в украінських сім'ях е неблагополуччя в родині. Це й економічні чинники (зниження рівня життя значноі частини населения, безробіття, соціально- побутова невлаштованість), соціальні (втрата морально-психологічних оріентирів, високий рівень алкоголізації населения, поширення наркоманіі) та психологічні (психічні розлади, високий рівень агресіі, власний негативний досвід дитинства, низька самооцінка осіб, які чинять насильство). Усі ці фактори негатив­но відображаються на мікрокліматі в родині, призводять до загострення сімейних конфліктів, в тому числі й проявів насильства.

У Чернігові створено координаційну раду з питань соціального супроводу родин, які опинилися у складних життевих обставинах. 3а час існування ради відбулося 173 її засідань, розглянуто справи понад 1000 сімей та осіб стосовно яких вирішено питания встановлення соціального супроводу чи надання соціальних послуг. У поточному році відбулося 12 засідань координаційноі ради, на яких розглянуто 100 справу сімей та осіб, які опинилися у складних життевих обставинах. Взято на облік 34 сім’ї, взято під супровід 24 сім’ії.

Особлива увага працівників відділу приділяеться випадкам насильства в сім'і по відношенню до неповнолітніх або випадкам, що опосередковано негати­вно впливають на дітей.

 3 метою налагодження взаемоінформування з питань попередження наси­льства в сім'і з органами внутрішніх справ розроблено зручну форму повідомлення про факт вчинення насильства в сім'і або виникнення реальної його загро­зи. За рік до управління у справах сім’і, молоді та спорту від суб’ектів соціальноі роботи надійшло 306 таких повідомлень. Всі сім’і повідомлені про можливість отримати соціальні послуги в Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’і, дітей та молоді.

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.