Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 15:05:14

Правове вирішення проблемних питань соціально незахищених верств населення

07.12.2016   13:54Агенцiя

До Дня прав людини 5 грудня, у Чернігові відбувся круглий стіл. Його тема – «Правове вирішення проблемних питань соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб тощо».

Захід провів Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. В обговоренні окреслених проблем взяли участь представники органів місцевого врядування, громадських організацій, уповноважені особи.

Директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко нагадав присутнім, що безоплатна правова допомога – гарантоване державою і закріплене у Конституції України право кожного громадянина на якісну та доступну юридичну допомогу. Він розповів про специфіку роботи з учасниками антитерористичної операції та внутрішньо переміщеними особами. А також поінформував про правову допомогу, яку надають працівники його центру й адвокати, що працюють у цій системі.

Керівник місцевого центру зауважив, що категорії тих, хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД), наразі розширюються. Все більше до них звертаються учасники АТО та внутрішньо переміщені особи, адже інформація про діяльність Центру поширюється, в тому числі завдяки засобам масової інформації.

– Чернігівський місцевий центр з надання БВПД у співпраці з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями активно працює як у напрямку виїзного консультування громадян, так і в напрямку впровадження місцевих програм з надання безоплатної правової допомоги, – зазначив Володимир Бобруйко.

Радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській області Надія Едієва повідомила, що на території Чернігівщини перебувають близько 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більшість з них потребує конкретної інформаційної допомоги щодо захисту своїх прав (взяття на облік, отримання субсидій, оренда житлового приміщення тощо), проте деякі звертаються саме за отриманням правової допомоги.

У свою чергу, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк підкреслила, що громадські організації проводять активну роботу в усіх напрямках надання правової допомоги й захисту прав людини та надають допомогу всім громадянам, які цього потребують.

Розповідаючи про співпрацю з Чернігівським місцевим центром з надання БВПД, юрист громадської організації «МАРТ» Дмитро Шумар звернув увагу на найболючіші питання, з якими звертаються учасники АТО під час проведення виїзних консультувань. В основному, вони стосуються пільг учасникам бойових дій. Також військовослужбовці цікавляться, як оформити статус учасника бойових дій, земельну ділянку або вирішувати трудові спори тощо.

У ході обговорення проблем правової обізнаності громадськості, а саме соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, учасники зустрічі спільно шукали шляхи їх вирішення.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.