Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 21:27:49

"Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку суспільства"

06.12.2016   09:43Агенцiя

Під такою назвою проведений круглий стіл у переддень Дня місцевого самоврядування, у Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського.

Участь у заході взяли заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Вітаючи учасників круглого столу, Ольга Хоніч зазначила, що «реформа місцевого самоврядування спрямована на сталий розвиток місцевих громад, адже чим успішніше розвиватимуться окремі територіальні громади, тим більш успішною буде наша держава».

Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій Володимир Бойко до уваги присутніх представив презентацію щодо модернізації системи територіальної організації влади. Він також коротко ознайомив з європейським досвідом розвитку місцевого самоврядування. 

На його переконання, реформа місцевого самоврядування – це найбільш комплексна реформа у країні, адже немає такої сфери життя в країні, яку б вона не зачіпала. Реформа передбачає докорінну зміну системи влади в країні на основі розвитку самостійних самоврядних територіальних громад.

Під час круглого столу обговорені питання щодо залучення громади до вирішення питань місцевого самоврядування, розвитку бібліотек як центрів активності громади та інші. Також для учасників круглого столу був продемонстрований фільм «Українські голови в Баварії».

Під час обговорення позитивних досягнень реформи місцевої влади та її недоліків на сучасному етапі, зазначено, що для більш досконалої форми організації місцевого самоврядування потрібно дотримуватися більш чіткого розподілення владних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, визначеному в Європейській хартії. Крім того, для ефективного здійснення місцевого самоврядування необхідна також достатня фінансова самостійність громад. Таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.