Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 вересня, 10:16:21

"Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку суспільства"

06.12.2016   09:43Агенцiя

Під такою назвою проведений круглий стіл у переддень Дня місцевого самоврядування, у Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського.

Участь у заході взяли заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Вітаючи учасників круглого столу, Ольга Хоніч зазначила, що «реформа місцевого самоврядування спрямована на сталий розвиток місцевих громад, адже чим успішніше розвиватимуться окремі територіальні громади, тим більш успішною буде наша держава».

Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій Володимир Бойко до уваги присутніх представив презентацію щодо модернізації системи територіальної організації влади. Він також коротко ознайомив з європейським досвідом розвитку місцевого самоврядування. 

На його переконання, реформа місцевого самоврядування – це найбільш комплексна реформа у країні, адже немає такої сфери життя в країні, яку б вона не зачіпала. Реформа передбачає докорінну зміну системи влади в країні на основі розвитку самостійних самоврядних територіальних громад.

Під час круглого столу обговорені питання щодо залучення громади до вирішення питань місцевого самоврядування, розвитку бібліотек як центрів активності громади та інші. Також для учасників круглого столу був продемонстрований фільм «Українські голови в Баварії».

Під час обговорення позитивних досягнень реформи місцевої влади та її недоліків на сучасному етапі, зазначено, що для більш досконалої форми організації місцевого самоврядування потрібно дотримуватися більш чіткого розподілення владних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, визначеному в Європейській хартії. Крім того, для ефективного здійснення місцевого самоврядування необхідна також достатня фінансова самостійність громад. Таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф

Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф 10:16

З 16 вересня на водоймах Чернігівщини дозволено ловити раків.

Скасування пайової участі може розбалансувати місцеві бюджети, - що втратить Чернігівщина

Скасування пайової участі може розбалансувати місцеві бюджети, - що втратить Чернігівщина 09:27

Поспішне рішення народних депутатів про скасування пайової участі може призвести до розбалансування місцевих бюджетів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:25

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 15 вересня до 8:00 16 вересня 2019 року.

Чернігів: розпочалося загальноміське голосування за проекти Бюджету участі

Чернігів: розпочалося загальноміське голосування за проекти Бюджету участі 08:36

Голосування відбуватиметься тільки в електронній формі, з ідентифікацією голосуючого через банк ID або електронний цифровий підпис.

У січні–червні з Чернігівщини експортовано продукції машинобудування на 16 млн. дол.

У січні–червні з Чернігівщини експортовано продукції машинобудування на 16 млн. дол. 08:32

На підприємствах машинобудування зайнято майже 4 тис. осіб, що становить 11% від усіх зайнятих у промисловості області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини