У Чернігові вирішували, хто повинен зігрівати жителів багатоповерхівок
28 листопада в прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулося засідання дискусійного клубу на тему «Зима прийшла: хто нас зігріє?».

Захід пройшов в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України», під час якого намагалися вирішити, хто має бути відповідальним за тепло в оселях чернігівців – влада чи власники житла.
До дискусії запросили Вікторію Давидову, радника з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні; Людмилу Максименко, начальника Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради; Олександра Подгорного, керівника Центру «Доброчин»; Ігоря Подгорного, координатора проекту «Чиста земля»; місцевого координатора житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталю Висіканець та активних членів громади.
Підписання у Чернігові Плану дій сталого енергетичного розвитку вимагає здійснення чітких дій щодо підвищення енергоефективності будівель міста. За словами начальника Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради, за цей рік на заходи з енергоефективності направлено 55 млн грн. Ці кошти спрямували на модернізацію 70 із 172 запланованих будинків. Представниця міськради зазначила, що повна термомодернізація одного багатоквартирного будинку становитиме близько 10 млн грн.
Студенти ліцею для обдарованої молоді, присутні на обговоренні, наголошували, що слідкують за кількістю спожитих в гуртожитках води, світла і тепла. У них діє так званий «енергетичний патруль», студенти намагаються щоразу використовувати менше та слідкують за цим.
«Стимулювати енергозбереження можна тільки комплексно, – наголосила представниця ОПОРИ. – Якщо у жителів ще не сформоване розуміння причин економії ресурсів, то результату не буде. Проведення глобальної та наскрізної інформаційної компанії дасть змогу пояснити утворення тарифів, наслідки клаптикового утеплення та необхідність термомодернізації. Досі в Чернігові безліч «турботливих» власників квартир намагаються утеплити тільки власне помешкання, та цим наносять шкоду іншим і порушуючи законодавство. Аби змінити тенденцію, необхідно інформувати людей та роз’яснювати їхні можливості».
У підсумку більшість учасників дискусії погодилась, що насамперед відповідальність за тепло та стан житла лежить на самому власнику, а тільки потім можна розглядати стимули держави та місцевої влади у вигляді програм підтримки енергоефективності.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.