Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 02:12:20

Чи Бути програмі протидії захворюванню на туберкульоз у Чернігові?

24.11.2016   13:30

Питання виявлення туберкульозу у дітей дуже актуальне в наш час, бо ця дуже небезпечна хвороба напряму залежить від соціальних факторів.

Різкий спад в економіці, збільшення плати за комунальні послуги, на сьогоднішній час, привели до зменшення доходів більшості населення та зниження купівельної спроможності.

В свою чергу відсутність збалансованого раціону харчування дитини призводить до послаблення імунної системи, а це є підґрунтям для зростання захворювання на туберкульоз. Основним методом запобігання хвороби є виявлення його на ранніх стадіях та інформування населення.

Своєчасне виявлення це  і неускладнені форми первинного туберкульозу, і запобігання ускладнень захворювання, і 100 % одужання.

 Останні роки фінансування туберкуліну, препарату для виявлення туберкульозу у дітей, знаходилось в дуже плачевному стані та становило менше 10% коштів від запланованих згідно “Програми протидії захворюванню на туберкульоз в м.Чернігів 2012-2016 роках”. Так наприклад, з необхідних 250 тис.грн. в 2015 році було виділено лише 20тис.грн.

Виявлення туберкульозу на ранніх стадіях захворювання запобігає не тільки ускладненню хвороби, но і  її поширенню. І як казала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун “Одна гривня вкладена на профілактику хвороби, економить 10 грн. на лікування хвороби”.

У цьому році завдяки сумісним зусиллям громадськості та депутатам міської ради фінансування згідно програми виконується в повному обсязі, за 9 місяців профінансовано 249,6 тис, гривен. Дуже приємно що міська влада переймається даним питанням. Тому громадськість звернулась до міського голові та управління охорони здоров’я  з проханням прийняти необхідні дії щоб подовжити “Програму протидії захворюванню на туберкульоз у м.Чернігів”.

Здоров'я дітей це здоров'я нації.

 
Чернігівська обласна ГО ЦПСА

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах 15:08

Загальна площа, пройдена вогнем склала понад 61 га. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини