Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 жовтня, 12:36:56

Чи Бути програмі протидії захворюванню на туберкульоз у Чернігові?

24.11.2016   13:30

Питання виявлення туберкульозу у дітей дуже актуальне в наш час, бо ця дуже небезпечна хвороба напряму залежить від соціальних факторів.

Різкий спад в економіці, збільшення плати за комунальні послуги, на сьогоднішній час, привели до зменшення доходів більшості населення та зниження купівельної спроможності.

В свою чергу відсутність збалансованого раціону харчування дитини призводить до послаблення імунної системи, а це є підґрунтям для зростання захворювання на туберкульоз. Основним методом запобігання хвороби є виявлення його на ранніх стадіях та інформування населення.

Своєчасне виявлення це  і неускладнені форми первинного туберкульозу, і запобігання ускладнень захворювання, і 100 % одужання.

 Останні роки фінансування туберкуліну, препарату для виявлення туберкульозу у дітей, знаходилось в дуже плачевному стані та становило менше 10% коштів від запланованих згідно “Програми протидії захворюванню на туберкульоз в м.Чернігів 2012-2016 роках”. Так наприклад, з необхідних 250 тис.грн. в 2015 році було виділено лише 20тис.грн.

Виявлення туберкульозу на ранніх стадіях захворювання запобігає не тільки ускладненню хвороби, но і  її поширенню. І як казала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун “Одна гривня вкладена на профілактику хвороби, економить 10 грн. на лікування хвороби”.

У цьому році завдяки сумісним зусиллям громадськості та депутатам міської ради фінансування згідно програми виконується в повному обсязі, за 9 місяців профінансовано 249,6 тис, гривен. Дуже приємно що міська влада переймається даним питанням. Тому громадськість звернулась до міського голові та управління охорони здоров’я  з проханням прийняти необхідні дії щоб подовжити “Програму протидії захворюванню на туберкульоз у м.Чернігів”.

Здоров'я дітей це здоров'я нації.

 
Чернігівська обласна ГО ЦПСА

Останні новини Чернігівщини

Визначили переможців ІІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей

Визначили переможців ІІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей "Олімпійське лелеченя" 12:30

На базі позашкільного навчального закладу «Чернігівської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи» пройшли змагання ІІІ етапу Всеукраїнського спортивно – масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя», ініційованого Національним олімпійським комітетом України.

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання близько 16 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання близько 16 тис. документацій із землеустрою 12:14

З початку 2020 року до експертів Держгеокадастру Чернігівської області надійшли на опрацювання за принципом екстериторіальності 15 887 документацій із землеустрою з інших областей.

Чернігів залишився у

Чернігів залишився у "червоній" зоні карантину, Ніжин - вийшов 12:02

Чернігів залишився в "червоній" зоні карантину, до нього додався Варвинський район, а Ніжин з рештою області потрапив у "помаранчеву" зону.

AB InBev Efes Україна запустила

AB InBev Efes Україна запустила "Академію Пивоваріння" 11:57

Компанія AB InBev Efes Україна, підрозділ найбільшої пивоварної компанії у світі, запустила освітній проєкт «Академія Пивоваріння» для студентів, які мріють працювати в пивоварній індустрії, а також для внутрішніх співробітників компанії з метою підвищення їхньої професійної експертизи відповідно до світових стандартів.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня виявлено 80 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня виявлено 80 порушень Правил рибальства 11:52

За тиждень з 22 по 29 жовтня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 80 порушень Правил рибальства.