Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 20:09:33

В обласному онкодиспансері – новий мамограф

24.11.2016   09:49Агенцiя

Успіх боротьби з практично будь-яким захворюванням багато в чому залежить від своєчасного діагностування. Особливо цінний час – в онкології, зокрема, у лікуванні раку молочної залози, який уже багато років утримує першість за поширеністю серед онкологічних захворювань у жінок.

Діагностування захворювання на ранніх стадіях можливе за допомогою мамографічного апарату. Але навіть у профільному закладі – онкологічному диспансері – донедавна був лише один такого роду прилад. Для забезпечення потреб жителів усієї області його продуктивності було замало. Крім того, наявний мамограф працював лише на плівці, тож кожне дослідження потребувало вартісних витратних матеріалів.

Щоб поліпшити ситуацію із забезпеченням онкодиспансеру, обласна рада виділила цьогоріч п’ять мільйонів гривень коштів платників податків області. За три мільйони сто тисяч гривень було придбано новий сучасний мамограф.

Продуктивність роботи кабінету з новим апаратом – близько 5-6 тисяч досліджень на рік, у випадку, якщо їх результати роздруковувати на плівці, скрінінговим методом дослідження – тобто при перегляді та збереженні результатів в електронному вигляді – до 10 тисяч на рік. У архіві пам’яті нового мамографа може зберігатися до 40 тисяч результатів досліджень стану здоров’я жінок. Це значно підвищує ефективність та оперативність роботи, особливо – у випадках повторного обстеження або постійного нагляду лікаря.

Іще чотириста тисяч гривень, які вдалося зекономити завдяки тендерному відбору пропозиції при купівлі мамографа, планують спрямувати на придбання лапароскопічного обладнання для малоінвазивних оперативних втручань. На півтора мільйона з виділених громадою області коштів уже закуплено хіміотерапевтичні препарати.

Крім цих коштів, для потреб онкохворих області цього року було залучено ще 4 мільйони гривень із Державного фонду регіонального розвитку. Їхнє призначення – реконструкція приміщень поліклінічного та ремонт даху радіологічного відділень.

Плани на наступний рік іще масштабніші – обладнати радіологічне відділення лінійним прискорювачем. Цей комплекс приладів, який, зокрема, виконує функції томографа і так званого «кібер-ножа», забезпечуватиме пацієнтам необхідне до- і післяопераційне лікування, здійснюватиме сучасну високоточну променеву терапію.

Також до теми читайте: «Замість радіоактивного кобальту зі сходу – надточний лінійний прискорювач із заходу. Чернігівські лікарі та урядники працюють над оновленням онкодиспансеру».

Придбання нового комплексу також має на меті «розвантаження» вже наявного у закладі томографата, частково заміщення старого променевого обладнання – діючих нині «кобальтових» апаратів. Останнє – вкрай гостра потреба, бо старі опромінювачі вже у 2018 році потребуватимуть заміни активних елементів. Вартість «перезарядки» два роки тому складала близько 300 тисяч гривень, зараз – вісім мільйонів, ціну на 2018 рік спрогнозувати неможливо, адже єдиний виробник необхідного «палива» – країна-агресор Російська Федерація.

Вартість проекту зі встановлення у Чернігові сучасного лінійного прискорювача – близько 90 мільйонів гривень. Окрім обладнання, яке необхідно придбати, для нього треба збудувати й спеціалізовані приміщення.

Головний лікар закладу Валерій Зуб вважає, що, за оптимістичним прогнозом, оновлене радіологічне відділення зможе розпочати прийом пацієнтів наприкінці наступного року. Очільник області, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч також ставить за мету реалізацію проекту протягом наступного року, адже визначає його пріоритетним –таким, що матиме тривалий і значущий вплив на здоров’я та якість життя жителів усього регіону, бо лікування в такий спосіб щороку необхідне майже двом тисячам жителів Чернігівщини. Для них, зазначає урядник, воно буде безкоштовним.

Презентація нового мамографічного приладу, планів на наступний рік та ознайомлення з перебігом реконструкції приміщень онкологічного диспансеру відбулися сьогодні в ході зустрічі голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча із лікарським колективом та головним лікарем закладу Валерієм Зубом.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 589 нових випадків COVID-19

Виявлено 589 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на суботу 5 грудня зафіксовано 589 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.