Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 05:18:38

Нові підходи до ведення бізнесу – ресурсоефективність та чисте виробництво

27.10.2016   14:48Агенцiя

Як розвивати бізнес завдяки економному використанню енергоресурсів, говорили 26 жовтня, під час семінару Клубу ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ).

Захід відбувся у рамках демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне і чисте виробництво» програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN).

У семінарі взяли участь представники органів державної влади, неурядових організацій, малих і середніх підприємств області. Вони мали змогу отримати відомості щодо проектів міжнародної інвестиційної та технічної допомоги (IFC, NEFCO, GGF, Німецько-Український фонд тощо). Також дізнались, як можна залучити інвестиції для модернізації виробництва в напрямку економії ресурсів.

Крім міжнародних джерел фінансування ресурсоефективних заходів на малих та середніх підприємствах є і національні джерела. Які саме – розповіли з Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області. За інформацією Фонду, щороку в області за рахунок коштів місцевих бюджетів реалізовується 4-5 ресурсозберігаючих проектів.

Досвідом співробітництва з міжнародними фінансовими установами поділилось КП «Чернігівводоканал». У 2005 році підприємство почало співпрацю із Світовим банком в рамках реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури». Роки впровадження – 2008-2015. Кредит отримали від Міжнародного банку реконструкції і розвитку в розмірі 22,83 мільйона доларів під 5% річних. Період погашення – 2013-2027 роки. Проект дійсно виявився ресурсозберігаючим, проте результат повністю нівелюється процентною ставкою кредиту, адже курс долара з 2005 року виріс приблизно в 5 разів.

На семінарі також були обговорені напрями фінансування тематичних проектів та модернізаційних заходів від українських банків.

Учасники заходу мали можливість отримати відповіді на всі питання, які стосувались цільового залучення коштів під ресурсо- та енергоефективні проекти та щодо напрямів впровадження вигідних інвестиційних рішень.

Більш детально ознайомитись із роботою Центру ресурсоефективного та чистого виробництва можна на сайті Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

5 способів миттєво стати більш впевненим

5 способів миттєво стати більш впевненим 13:30

Якщо ви перебуваєте під гнітом сумнівів і комплексів, навчитеся пишатися собою і відчувати себе на висоті.

Перед подачею на стіл...

Перед подачею на стіл... 13:21

Печенье или самодельное тесто, варёная сгущёнка или сметанно-шоколадный крем, мак или орешки в карамели — выбирайте то, что любите.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 лютого

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 лютого 13:12

З 17 лютого до 10 березня Меркурій, планета мислення та комунікацій, знаходиться в ретроградному русіу знаку Риб, а це впливає на стосунки з навколишніми. Часто виникають непорозуміння, загострюється чутливість. Неконтрольовані емоції та панічні напади без особливих причин створюють хаос у звичномужитті. Можливі перешкоди в поїздках, складнощі з документами, конфлікти.

16 лютого – День військового журналіста України

16 лютого – День військового журналіста України 10:52

Цей день – особливий, адже саме 16 лютого 2015 року неподалік Дебальцевого, виконуючи бойове завдання, загинув редактор телерадіостудії “Бриз” Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини