Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 16:09:57

Нові підходи до ведення бізнесу – ресурсоефективність та чисте виробництво

27.10.2016   14:48Агенцiя

Як розвивати бізнес завдяки економному використанню енергоресурсів, говорили 26 жовтня, під час семінару Клубу ресурсоефективного та чистого виробництва (РЕЧВ).

Захід відбувся у рамках демонстраційного компоненту «Ресурсоефективне і чисте виробництво» програми «Екологізація економіки країн Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN).

У семінарі взяли участь представники органів державної влади, неурядових організацій, малих і середніх підприємств області. Вони мали змогу отримати відомості щодо проектів міжнародної інвестиційної та технічної допомоги (IFC, NEFCO, GGF, Німецько-Український фонд тощо). Також дізнались, як можна залучити інвестиції для модернізації виробництва в напрямку економії ресурсів.

Крім міжнародних джерел фінансування ресурсоефективних заходів на малих та середніх підприємствах є і національні джерела. Які саме – розповіли з Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області. За інформацією Фонду, щороку в області за рахунок коштів місцевих бюджетів реалізовується 4-5 ресурсозберігаючих проектів.

Досвідом співробітництва з міжнародними фінансовими установами поділилось КП «Чернігівводоканал». У 2005 році підприємство почало співпрацю із Світовим банком в рамках реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури». Роки впровадження – 2008-2015. Кредит отримали від Міжнародного банку реконструкції і розвитку в розмірі 22,83 мільйона доларів під 5% річних. Період погашення – 2013-2027 роки. Проект дійсно виявився ресурсозберігаючим, проте результат повністю нівелюється процентною ставкою кредиту, адже курс долара з 2005 року виріс приблизно в 5 разів.

На семінарі також були обговорені напрями фінансування тематичних проектів та модернізаційних заходів від українських банків.

Учасники заходу мали можливість отримати відповіді на всі питання, які стосувались цільового залучення коштів під ресурсо- та енергоефективні проекти та щодо напрямів впровадження вигідних інвестиційних рішень.

Більш детально ознайомитись із роботою Центру ресурсоефективного та чистого виробництва можна на сайті Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 жовтня зафіксовано 211 нових випадків інфікування COVID-19.

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради 15:26

Відповідно до розпорядження голови обласної ради "Про скликання двадцять п'ятої сесії обласної ради сьомого скликання" 28 жовтня відбулися засідання постійних комісій обласної ради, під час яких депутати ознайомилися з питаннями порядку денного чергової сесії й напрацювали низку пропозицій та зауважень до них.

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака 14:31

26 жовтня в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) по дотриманню вимог природоохоронного законодавствадержавними інспекторами з охорони довкілля Чернігівської області спільно з єгерською службою Ріпкинського відділення МРП ЧОО УТМР у мисливських угіддях визначеного підприємства виявлено чоловіка, який здійснював полювання у темну пору доби.

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку 14:24

27 жовтня о 20:01 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в селищі Олишівка Чернігівського району по вулиці Лісовій сталася пожежа житлового будинку.

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей 12:07

З середини жовтня Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради проходить процедуру позапланового інституційного аудиту – зовнішнє оцінювання діяльності закладу, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів.