Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 20:24:29

Міліція заспокоїла футбольних хуліганів

29.04.2012   08:42

Операція “Хвиля” покликана гарантувати безпеку громадян під час “Євро-2012” – заявив, підсумовуючи результати командно-штабних і тактико-спеціальних навчань, начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик.

В Чернігівській області проводилися планові командно-штабні і тактико-спеціальні навчання щодо припинення групових порушень громадського порядку та масових заворушень під час проведення в Україні “Євро-2012”.

Вся держава умовно поділена на 5 так званих оперативних зон реагування. Чернігівська область входить до Північної зони оперативного реагування №1, до якої також відносяться Київська, Житомирська, Сумська області та місто Київ.

На координаційній нараді, яка передувала практично-показовим вправам, були присутні заступник начальника Департаменту державної служби охорони МВС України підполковник міліції Владислав Злочевський, представники силових відомств області, прокуратури, облдержадміністрації.

Нараду відкрив начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик, він оголосив мету, основні цілі та завдання командно-штабних навчань. Заступник начальника Управління – начальник міліції громадської безпеки УМВС полковник міліції Едуард Гребенюк представив присутнім стратегію і тактику дій своїх підлеглих для досягнення поставлених завдань. Начальники відділів та служб описали дію своїх підрозділів в разі ускладнення оперативної обстановки.

Друга частина навчань пройшла на полігоні військової частини внутрішніх військ МВС України. Міліціонери відпрацьовували ситуацію, коли розбурханий натовп невдоволених футбольних вболівальників намагається організувати масові заворушення та вчинити порушення громадського порядку. На заклики про припинення правопорушень хулігани не реагують. В цій ситуації правоохоронці змушені були застосувати методи силового реагування.

“Залізний клин” з числа працівників патрульної служби та спецпідрозділів “Беркут” і “Сокіл” повільно, але впевнено “розрізав” натовп порушників на декілька груп, з яких потім були вилучені найактивніші учасники та підбурювачі. Решта ж учасників, залишившись без своїх “лідерів”, розпорошилися по території. Відомчі медики оперативно надавали першу допомогу умовно постраждалим правоохоронцям та футбольним фанатам.

Підводячи підсумки операції “Хвиля”, заступник начальника Департаменту державної служби охорони МВС України підполковник міліції Владислав Злочевський відзначив високий рівень підготовки правоохоронців Чернігівщини та висловив сподівання, що їхні вміння та навички достатні для того, щоб втримати ситуацію під контролем під час спортивних заходів європейського масштабу в столиці України.

У свою чергу головний міліціонер області Олександр Михайлик нагадав спостерігачам, що навчання за сценарієм операції “Хвиля” ні в якому разі не є демонстрацією сили чи “грою м’язів” міліції Чернігівщини, а є методом вдосконалення професійних навичок і підвищення рівня підготовки співробітників.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.