Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 03:34:41

В Чернігові з’явиться щось нове, конкурс проектів вже розпочався

26.09.2016   13:41

Днями за круглим столом в прес-центрі «Чиста політика» зібрались представники влади та громадських організацій, щоб розповісти свої ідеї з приводу покращення міста Чернігова.

Перший виступив ініціатор зустрічі, народний депутат України Сергій Березенко.

- Наш круглий стіл називається креатування нових ідей в місті. Насправді наша ідея та її логіка дуже проста. Влада, бізнес, меценати, активні громадяни повинні об’єднатися щоб створити щось таке надзвичайне. Ми сподіваємось створити проект спільними зусиллями, щоб прикрасити наше місто.

Серед проектів, які вже були реалізовані спільно з громадськістю є електронна бібліотека, яка розташована на центральній площі міста.

- І ми обов’язково поновимо ту бібліотеку, що біля театру, або ж цей проект буде розвинутий ще більше у вигляді електронних бібліотек по всьому Чернігову. Або будь-які інші проекти, які зроблять місто унікальним. Якщо ми хочемо відповідати голосному статусу «міста легенд», то потрібно не тільки реабілітувати старі легенди, а й створювати нові.

Нардеп запевнив, що ідей дуже багато, але тепер постає завдання виділити саме ту, яка підходить і необхідна Чернігову.

- До прикладу – в Копенгагені є вело прокати, які обслуговуються через термінали. В Києві – пейзажні арт-алеї. Для того, щоб заохотити громадськість до таких ініціатив, я хотів би витратити на це частину своєї заробітної плати народного депутата. Наразі вона складає 20 тисяч гривень, половину з яких я віддаю до реабілітаційного центру «Надія». А другу половину я хотів би реалізувати в призовий фонд ідей, які отримають ваше схвалення. Автори найкращих ідей отримають грошову винагороду, - пообіцяв Березенко.

Але це не будуть гроші на реалізацію проектів, грошовий фонд буде набагато більшим, а знайдуть їх, за словами нардепа, у меценатів.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської радиАндрій Деризимля впевнений, що чернігівці зможуть вигадати незвичайний і корисний місту проект.

- Насправді проекти в нашому місті є – і бюджет участі, й інші. Але я переконаний, що чим більше ідей, тим краще. В нас дуже багато активістів які хотіли б реалізувати свої надзвичайно цікаві проекти, але не знають як саме це зробити.

Директор агентства стратегічних комунікацій «PrimeMedia» Тетяна Бойкостворили лист-заяву проекту і розповіла, що це таке і чим воно корисно.

- Спеціальна заявка допоможе авторам проектів гарно їх презентувати, а спеціалістам спростить процес їх оцінювання. Це приклад заявки, з якою працює британська рада. В принципі це дуже гарна ініціатива і я вдячна, що з’являються меценати, готові підтримувати розвиток міста. Зараз триває процес створення стратегії розвитку міста до 2025 року. Була проведена перша відповідна сесія, зараз йде робота в різних управліннях. Результатом буде створення ряду проектів в різних нішах та різних масштабів, - додала вона.

Виконавчий директор «Чернігівського громадського комітету захисту прав людини» Віктор Тарасов розповів про свою думку щодо цієї ідеї.

- Місто має розвиватися, місто має змінюватися. Але для якісних змін потрібні якісні ідеї. В Чернігові доволі сильно розвинутий громадський сектор, є цілий ряд активістів, які можуть і хочуть діяти. Але їх ідеї потребують сприяння та підживлення, і це не завжди великі кошти. Чим менше бюджет проекту, тим якіснішим виходить результат. Потрібно шукати та виховувати активістів, які розвиватимуть наше місто та робитимуть його комфортним, креативним, - розповів він.

Чернігівське студентство за круглим столом представив проректор навчально-виховної роботи Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Анатолій Тимошенко.

- Маю честь представляти студентство. Ідея слушна, вона наразі актуальна. Ті ж самі наші студенти перемогли з одним з проектів в конкурсі бюджету участі. Це доводить, що потенціал для створення подібних проектів в них є. З радістю передам цю ініціативу нашому студентству.

Історик, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Сергій Липявко запропонував відтворити історичний прапор міста.

- Як історик я та наша громадська організація займається ребрендингом Чернігова як історичного міста. Вже більше десяти років ми пропонуємо відтворити історичний прапор міста. Іконографіка може бути різною, але це прапор з зображенням сцени Преображення Хрестова. Очевидно попередній мер не погоджувався реалізувати цей проект, тому що на прапорі зображений святий Владислав. До нового мера я ще не звертався, але хтось може йому передати. Цю ідею можна реалізувати буквально за декілька місяців. Ще я хотів би звернути увагу на видання книжок, якого в Чернігові фактично немає.

Керівник Громадського Центру «Час» Вероніка Рибак зауважила на тому, що краще було б продовжити вже існуючі проекти.

- Хотіла б додати про вело доріжку, яку відкривали минулого року. Справа в тому, що я живу поблизу неї. Раніше говорилось про те, що вона буде трошки довшою. Також є ідея щодо виданої в минулому році книги про історичні цінності Чернігова. Можливо, варто її продовжити, адже книжка вийшла дуже цікавою.

Засновник громадської організації «Твоя Справа» Євгеній Іванов запропонував створити щось, що принесе комфорт людям з особливими потребами.

- Можливо варто акцентувати увагу на проблемах містян з особливими потребами та створити відповідний проект. Адже наше місто фактично не адаптоване для погано зрячих. А за попередніми даними, в місті від 500 до 1000 сліпих. До того ж, в Чернігові мешкає дуже багато пенсіонерів, а з віком зір погіршується у всіх.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.