День партизанської слави на Сновщині
Щороку 22 вересня у самому серці Єлінських лісів жителі Придесення вшановують подвиг і героїзм партизанів – наших земляків, які в жорстоких боях у тилу ворога вели непримиренний бій із нацистськими окупантами, виборюючи перемогу у Другій світовій війні.

Цього вересневого дня віддати данину шани і поваги ветеранам, борцям підпілля та мешканцям громади героїчної Сновщини до Лісограду завітали голова обласної ради Ігор Вдовенко, в.о. голови обласної ради Леонід Сахневич, голова Сновської районної державної адміністрації Валерій Радібеда та районної ради Павло Мірошниченко, голова обласної організації ветеранів Анатолій Москаленко, громадськість.
Учасники заходу вшанували пам'ять мужніх захисників рідної землі та поклали квіти до меморіалу Партизанам Другої світової війни.
Потім представники влади та громади ознайомились із матеріалами експозиції Музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград», оглянули місце розташування партизанського табору.
Голова обласної ради Ігор Вдовенко, звертаючись до присутніх, відзначив, що у літописі бойової слави Другої світової війни багато героїчних сторінок вписано українцями, які в червні 1941 року одразу стали на захист Батьківщини і зіграли далеко не останню роль у перемозі над нацизмом у Європі. Українці хоробро і самовіддано воювали на всіх фронтах, у всіх родах військ і на флотах.
Однак, за словами керівника, із ворогом боролися не лише регулярні частини армії, а й весь волелюбний український народ. Із перших днів ворожої окупації, незважаючи на смертельну небезпеку, наші земляки почали активно формувати загони народного ополчення, потужного розмаху набуло партизанське підпілля.
Партизани надавали значну допомогу солдатам, здійснювали напади на підрозділи німецьких військ, вели розвідку, споруджували переправи, служили провідниками, вели всім відомі «рейкові війни».
- І невипадково ми кожен рік восени збираємось на цьому священному місці серед безкраїх Єлінських лісів, адже саме тут у 1941-1943 роках було місце базування партизанських загонів та осередок Чернігівського обласного партизанського з'єднання. Лісоград є своєрідним пам'ятником мужності та вічним нагадуванням про героїзм учасників підпілля, слава про яких не зітреться у віках, - підкреслив голова обласної ради.
Ігор Вдовенко наголосив, що своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою і безмежною любов'ю до Батьківщини, учасники руху опору відстояли рідну землю, довели усьому світові, що Україна ніколи не скориться загарбникам.
За словами керівника, нині достойні нащадки переможців Другої світової війни не вагаючись стали до лав захисників рідної землі, виборюючи на Сході України в іншій, неоголошеній, підступній, але не менш жорстокій і кровопролитній війні, право свого народу на вільне і незалежне майбутнє.
Голова обласної ради подякував ветеранам за їх бойову звитягу, важку працю у повоєнні роки, за розуміння та батьківську підтримку в розбудові незалежної України й нашої рідної Чернігівщини.
Цього дня почесними грамотами і відзнаками керівники району відзначили ветеранів війни та учасників АТО на сході України.
На завершення артисти Сновського районного будинку культури та ансамбль обласної ради ветеранів із м.Мена подарували присутнім патріотичні музичні виступи.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).