Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:24:24

День партизанської слави на Сновщині

24.09.2016   14:56

Щороку 22 вересня у самому серці Єлінських лісів жителі Придесення вшановують подвиг і героїзм партизанів – наших земляків, які в жорстоких боях у тилу ворога вели непримиренний бій із нацистськими окупантами, виборюючи перемогу у Другій світовій війні.

Цього вересневого дня віддати данину шани і поваги ветеранам, борцям підпілля та мешканцям громади героїчної Сновщини до Лісограду завітали голова обласної ради Ігор Вдовенко, в.о. голови обласної ради Леонід Сахневич, голова Сновської районної державної адміністрації Валерій Радібеда та районної ради Павло Мірошниченко, голова обласної організації ветеранів Анатолій Москаленко, громадськість.

Учасники заходу вшанували пам'ять мужніх захисників рідної землі та поклали квіти до меморіалу Партизанам Другої світової війни.

Потім представники влади та громади ознайомились із матеріалами експозиції Музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград», оглянули місце розташування партизанського табору.

Голова обласної ради Ігор Вдовенко, звертаючись до присутніх, відзначив, що у літописі бойової слави Другої світової війни багато героїчних сторінок вписано українцями, які в червні 1941 року одразу стали на захист Батьківщини і зіграли далеко не останню роль у перемозі над нацизмом у Європі. Українці хоробро і самовіддано воювали на всіх фронтах, у всіх родах військ і на флотах.

Однак, за словами керівника, із ворогом боролися не лише регулярні частини армії, а й весь волелюбний український народ. Із перших днів ворожої окупації, незважаючи на смертельну небезпеку, наші земляки почали активно формувати загони народного ополчення, потужного розмаху набуло партизанське підпілля.

Партизани надавали значну допомогу солдатам, здійснювали напади на підрозділи німецьких військ, вели розвідку, споруджували переправи, служили провідниками, вели всім відомі «рейкові війни».

- І невипадково ми кожен рік восени збираємось на цьому священному місці серед безкраїх Єлінських лісів, адже саме тут у 1941-1943 роках було місце базування партизанських загонів та осередок Чернігівського обласного партизанського з'єднання. Лісоград є своєрідним пам'ятником мужності та вічним нагадуванням про героїзм учасників підпілля, слава про яких не зітреться у віках, - підкреслив голова обласної ради.

Ігор Вдовенко наголосив, що своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою і безмежною любов'ю до Батьківщини, учасники руху опору відстояли рідну землю, довели усьому світові, що Україна ніколи не скориться загарбникам.

За словами керівника, нині достойні нащадки переможців Другої світової війни не вагаючись стали до лав захисників рідної землі, виборюючи на Сході України в іншій, неоголошеній, підступній, але не менш жорстокій і кровопролитній війні, право свого народу на вільне і незалежне майбутнє.

Голова обласної ради подякував ветеранам за їх бойову звитягу, важку працю у повоєнні роки, за розуміння та батьківську підтримку в розбудові незалежної України й нашої рідної Чернігівщини.

Цього дня почесними грамотами і відзнаками керівники району відзначили ветеранів війни та учасників АТО на сході України.

На завершення артисти Сновського районного будинку культури та ансамбль обласної ради ветеранів із м.Мена подарували присутнім патріотичні музичні виступи.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.