Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 15:10:39

Чи стали в Чернігові надходження благодійних коштів більш прозорим – перевірять активісти

22.09.2016   12:21

Громадськість невдовзі зможе перевірити, чи звітуються лікувальні заклади та благодійні фонди про зібрані з пацієнтів пожертви. В рамках всеукраїнської програми з протидії поборам чернігівські активісти промоніторять результати співпраці лікарень та благодійних фондів і проаналізують, як витрачаються благодійні внески від пацієнтів.

Про те, що безкоштовна медициначасто є платною, знають, мабуть, всі жителі Чернігова. Безкоштовнавона лише декларативно, на папері. По факту ми всі платимо за медицину.85% опитаних чернігівців вважають, що медицина у місті платна.

У лікарнях, окрім особистих подяк пацієнта, існують так звані благодійні внески, без яких можуть не надати послуги.З цього приводу є безліч прикладів нарікань на медицину. Неформальні платежі породжують недовіру до галузі і створюють поле для корупції. 78% опитаних чернігівців додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік. При цьому 72,66% чернігівців стверджують, що платили саме у касу благодійного фонду.

Основна причина незадоволення пацієнтів — це те, що їх фактично змушують сплачувати «добровільні» внески до фондів, щоб отримати безоплатну медичну допомогу.Тим часом про порядок та шляхи використання таких внесків пацієнту не розповідають.Дуже часто пацієнти розуміють реалії недофінансування та готові сплачувати за медичну  допомогу, але за умови, що вони бачать, куди та за що платять, як ці кошти витрачаються, та головне — як це вплине на їх лікування.

За своєю природою діяльність благодійних організацій та фондів на території закладів охорони здоров’я — це чудова модель, але тільки тоді, коли вона працює прозоро і підзвітно. Дослідження Інституту аналітики та адвокації показало, що об’єми благодійних пожертв сягнули майже 320 мільйонів гривень, а за офіційною інформацією лише 42 мільйони повернулися до лікарень.

Саме таку проблему вирішували в Чернігові представники Інституту аналітики та адвокації в минулому році. У результаті їх діяльності міські лікарні підписалидоговори про співпрацю із благодійними організаціями, що діють на їхній території. Потенційно це зробило бзбір і використання благодійних внесків у Чернігові прозорішим.

Окрім цього, цей механізм забезпечує можливість простежити, наскільки цільовим є використання благодійних внесків, в яких розмірах збираються і куди витрачаються кошти.
 
Наскільки успішно це реалізовано на практиці, згодом перевірить громадськість.

Останні новини Чернігівщини

За добу на Чернігівщині виявлено 169 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 25 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 169 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 25 травня 13:18

Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 67 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 169 таких предметів.

У Ніжинській громаді запустили старий млин, який не працював 10 років

У Ніжинській громаді запустили старий млин, який не працював 10 років 13:15

З початком повномасштабного наступу росії на Україну у Ніжині, як загалом і у всій Україні, спостерігався дефіцит продуктів. На початку березня постало питання забезпечення міста та району хлібом.

Вночі з території рф відбувся масований обстріл прикордоння Чернігівщини

Вночі з території рф відбувся масований обстріл прикордоння Чернігівщини 13:07

О 3.40 25 травня з боку російського населеного пункту любачене розпочався обстріл прикордонної території Новгород-Сіверського району Чернігівщини.

 росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель

росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель 13:01

Під час обстрілів й часткового захоплення російськими військами Чернігівської області загарбники знищили та пошкодили 3700 будівель.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:52

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 24 травня по 8:00 25 травня 2022 року