Прокуратура області в суді активно відстоює інтереси держави, вступаючи у розгляд справ за позовами інших осіб
Згідно з інформацією Єдиного державного реєстру судових рішень у провадженні окружного адміністративного суду перебуває позов одного із суб’єктів господарювання до Державної екологічної інспекції у області про визнання протиправними дій уповноваженого органу контролю з проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та нарахування завданої державі шкоди.
Вказана перевірка проведена інспекцією за ініціативи жителів міста Ічня, стурбованих складною екологічною ситуацією в регіоні, викликаною діяльністю суб’єкта господарювання, що здійснювалася без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
З метою захисту інтересів держави та поновлення прав громадян на екологічну безпеку прокуратура області в межах повноважень, визначених ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», здійснила вступ у розгляд судом вказаної справи на стороні відповідача – Державної екологічної інспекції у області.
Рішенням суду в задоволенні позову суб’єкта господарювання відмовлено, інтереси держави поновлено.
З початку року судами різних інстанцій на користь сторони в інтересах якої вступав прокурор стягнуто понад 2 млн грн, упереджено стягнення з бюджету більш як 5 млн грн.
Робота на вказаному напрямі триває.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.