Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 03:03:36

Смолинські робітники хочуть свого директора. ВІДЕО

07.09.2016   13:47Агенцiя

Робітники дільниці з видобутку торфу в Смолині Чернігівського району продовжують добиватися права самим визначити майбутнє свого підприємства, в тому числі пропонувати свою кандидатуру на посаду керівника державного підприємства «Чернігівторф».

Адже за кілька місяців, протягом яких роботу вдається організовувати на місці, вдалося відновити виробництво: за місяць виробляють стільки продукції, як за весь попередній рік. Тож працівники виступають проти призначення директором «Чернігівторфу» кандидатури, визначеної Міністерством енергетики та вугільної промисловості.
 
З весни на Смолинській дільниці з видобутку торфу ДП «Чернігівторф» відновили виробництво. Причому робітники фактично самі визначають, як управляти підприємством: ремонтують техніку, обладнують виробничі лінії. Запустили пилораму, на якій виготовляють шпали для залізниці, щоб возити сировину з торфових полів, навіть самі знаходять замовників на продукцію. Результатом є те, що за один місяць виготовляють торфобрикету стільки, як за весь попередній рік. На підприємство почали найматися на роботу кваліфіковані робітники – вперше за багато років.
 
Працівники показують представникам обласної й районної влади, як організували роботу, й наполягають: дайте нам можливість працювати й самим організовувати виробництво. Тому вони висловлюють протест проти призначення з Києва кандидатури директора «Чернігівторфу» без узгодження з колективом. Робітники пропонували затвердити на посаді теперішнього виконуючого обов’язки, але його кандидатуру навіть не розглядали на конкурсі, натомість по конкурсу пройшов Валерій Потапенко, котрий, як вважають представники колективу, пов’язаний з колишнім інвестором – ТОВ «Терма Груп», з яким колектив конфліктував більше року і який, на думку робітників, фактично не давав працювати заводу й вів його до банкрутства.
 
У четвер запланована зустріч за круглим столом в обласній раді, де передбачається й участь запропонованого міністерством керівника Валерія Потапенка – це його перша спроба знайомства з ситуацією на підприємстві.
 
Але робітники кажуть, що Потапенка на завод не пустять. Влітку облдержадміністрація підтримала колектив Смолинського підприємства й зверталася до Міністерства з проханням врахувати позицію колективу. Зараз обласна влада пропонує просити Київ про повторне проведення конкурсу на посаду керівника. На зустрічі в обласній раді в четвер мають бути «з’ясовані стосунки» між сторонами цієї непростої ситуації.

ЧОДТРК

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 71 новий випадок COVID-19

Виявлено 71 новий випадок COVID-19 17:01

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 жовтня зафіксований 71 новий випадок інфікування COVID-19.

Недотримання водіями правил дорожнього руху призвело до ДТП

Недотримання водіями правил дорожнього руху призвело до ДТП 16:59

Сьогодні о 10:00 ранку на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо – транспортну пригоду на вулиці Шевченка.

Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові

Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові 13:20

У Чернігові підвели підсумки туристичного сезону 2020 року. Начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Шевчук 23 жовтня розповів про результати роботи в умовах карантину.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 45 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 45 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:41

Упродовж минулого тижня з 19 по 26 жовтня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 222 чоловіка особового складу та 63 одиниці спеціальної техніки.

Процедура відновлення платоспроможності фізособи. Які умови

Процедура відновлення платоспроможності фізособи. Які умови 12:35

Громадяни, які мають борги, проте не в змозі погасити їх, можуть скористатися процедурою відновлення платоспроможностіфізичної особи.