Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 05:19:38

Смолинські робітники хочуть свого директора. ВІДЕО

07.09.2016   13:47Агенцiя

Робітники дільниці з видобутку торфу в Смолині Чернігівського району продовжують добиватися права самим визначити майбутнє свого підприємства, в тому числі пропонувати свою кандидатуру на посаду керівника державного підприємства «Чернігівторф».

Адже за кілька місяців, протягом яких роботу вдається організовувати на місці, вдалося відновити виробництво: за місяць виробляють стільки продукції, як за весь попередній рік. Тож працівники виступають проти призначення директором «Чернігівторфу» кандидатури, визначеної Міністерством енергетики та вугільної промисловості.
 
З весни на Смолинській дільниці з видобутку торфу ДП «Чернігівторф» відновили виробництво. Причому робітники фактично самі визначають, як управляти підприємством: ремонтують техніку, обладнують виробничі лінії. Запустили пилораму, на якій виготовляють шпали для залізниці, щоб возити сировину з торфових полів, навіть самі знаходять замовників на продукцію. Результатом є те, що за один місяць виготовляють торфобрикету стільки, як за весь попередній рік. На підприємство почали найматися на роботу кваліфіковані робітники – вперше за багато років.
 
Працівники показують представникам обласної й районної влади, як організували роботу, й наполягають: дайте нам можливість працювати й самим організовувати виробництво. Тому вони висловлюють протест проти призначення з Києва кандидатури директора «Чернігівторфу» без узгодження з колективом. Робітники пропонували затвердити на посаді теперішнього виконуючого обов’язки, але його кандидатуру навіть не розглядали на конкурсі, натомість по конкурсу пройшов Валерій Потапенко, котрий, як вважають представники колективу, пов’язаний з колишнім інвестором – ТОВ «Терма Груп», з яким колектив конфліктував більше року і який, на думку робітників, фактично не давав працювати заводу й вів його до банкрутства.
 
У четвер запланована зустріч за круглим столом в обласній раді, де передбачається й участь запропонованого міністерством керівника Валерія Потапенка – це його перша спроба знайомства з ситуацією на підприємстві.
 
Але робітники кажуть, що Потапенка на завод не пустять. Влітку облдержадміністрація підтримала колектив Смолинського підприємства й зверталася до Міністерства з проханням врахувати позицію колективу. Зараз обласна влада пропонує просити Київ про повторне проведення конкурсу на посаду керівника. На зустрічі в обласній раді в четвер мають бути «з’ясовані стосунки» між сторонами цієї непростої ситуації.

ЧОДТРК

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.