Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 вересня, 01:30:30

На Чернігівщині мати з дочкою отруїлися сироїжками

07.09.2016   13:43

У Чернігівській області в результаті отруєння грибами померли дві жінки - 48-річна мати і її 24-річна дочка.

Як повідомили в обласній СЕС, жінки померли 6 вересня в Бобровицькій центральній районній лікарні.

Причиною отруєння стало вживання в їжу сироїжок, під які часто маскується отруйна бліда поганка. Всього в Чернігівській області в Ніжинському та Бобровицькому районах в цьому році зареєстровано 3 випадки отруєння грибами, постраждали 5 осіб - 3 померли. Бліда поганка — гриб з роду мухоморів, один з найнебезпечніших смертельно отруйних грибів. Колір капелюшка буває від майже білого до сірувато-зеленого, але з віком капелюшок стає більш сіруватим. Старі гриби мають неприємний солодкуватий запах. Недосвідчені грибники можуть брати бліду поганку замість хороших їстівних грибів. Особливо часто її плутають з різними видами печериць, сироїжками, з ковпаками, з зеленушкою. Слід пам'ятати, що у печериць пластинки з віком швидко забарвлюються; у сироїжок не буває ні вольви, ні кільця, до того ж вони відрізняються характерною ламкістю м'якоті; ковпаки відрізняються меншими розмірами, більш тонкою м'якоттю (краї капелюшка у них зазвичай з вираженими радіальними лініями) і не мають кільця; у зеленушки зеленуваті пластинки, немає кільця і вольви.

УНІАН

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 85 нових випадків COVID-19

Виявлено 85 нових випадків COVID-19 17:38

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 вересня в області зафіксовано 85 нових випадків COVID-19.

Відбулась презентація книги

Відбулась презентація книги "Волонтерські щоденники" 14:57

Вперше в Україні, в Чернігові, в приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру відбулась презентація книги Євгена Зінича «Волонтерські щоденники».

До Дня машинобудівника. СТАТИСТИКА

До Дня машинобудівника. СТАТИСТИКА 14:03

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

"Майська ніч" знову на чернігівській сцені 13:56

Для Чернігівського театру здавна стало доброю традицією у кожному театральному сезоні представляти глядачеві нову виставу за творами класиків вітчизняної драматургії.

Тренуємось заповнювати бюлетень. ВІДЕО 13:35

Громадянська мережа ОПОРА.