Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 12:19:46

На Чернігівщині мати з дочкою отруїлися сироїжками

07.09.2016   13:43

У Чернігівській області в результаті отруєння грибами померли дві жінки - 48-річна мати і її 24-річна дочка.

Як повідомили в обласній СЕС, жінки померли 6 вересня в Бобровицькій центральній районній лікарні.

Причиною отруєння стало вживання в їжу сироїжок, під які часто маскується отруйна бліда поганка. Всього в Чернігівській області в Ніжинському та Бобровицькому районах в цьому році зареєстровано 3 випадки отруєння грибами, постраждали 5 осіб - 3 померли. Бліда поганка — гриб з роду мухоморів, один з найнебезпечніших смертельно отруйних грибів. Колір капелюшка буває від майже білого до сірувато-зеленого, але з віком капелюшок стає більш сіруватим. Старі гриби мають неприємний солодкуватий запах. Недосвідчені грибники можуть брати бліду поганку замість хороших їстівних грибів. Особливо часто її плутають з різними видами печериць, сироїжками, з ковпаками, з зеленушкою. Слід пам'ятати, що у печериць пластинки з віком швидко забарвлюються; у сироїжок не буває ні вольви, ні кільця, до того ж вони відрізняються характерною ламкістю м'якоті; ковпаки відрізняються меншими розмірами, більш тонкою м'якоттю (краї капелюшка у них зазвичай з вираженими радіальними лініями) і не мають кільця; у зеленушки зеленуваті пластинки, немає кільця і вольви.

УНІАН

Останні новини Чернігівщини

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.

У Прилуках роздають продуктові набори

У Прилуках роздають продуктові набори 10:16

У Прилуках створили міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Ініціатива належить голові громади Олені Попенко. Про це повідомляється на сторінці Прилуцької міської ради у Фейсбуці.

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно 10:04

Перше із серії навчань за короткостроковою програмою «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об’єктами комунальної власності» провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації для штатних працівників виконавчого комітету Менської міської ради, в.о старост.

Про грошову допомогу, компенсацію, індексацію - у питаннях і відповідях

Про грошову допомогу, компенсацію, індексацію - у питаннях і відповідях 09:57

На питання відповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Білозуб.