Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 07:05:03

Досвід реформування медичної галузі Польщі використовуватиметься на Чернігівщині

06.09.2016   07:16Агенцiя

Про це під час прес-брифінгу в обласній державній адміністрації повідомила заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова.

Саме на вивченні польського досвіду реформування медицини робився основний акцент під час поїздки делегації Чернігівщини 26-31 серпня до Великопольського воєводства Польщі. До складу делегації, окрім Наталії Романової, увійшли також провідні фахівці медичної галузі області.

У ході візиту вони відвідали ряд лікувальних закладів Великопольського воєводства, провели зустрічі з представниками ділових та наукових кіл цього регіону.

Як результат – досягнуто попередньої домовленості щодо безоплатної передачі високотехнологічного медичного обладнання закладам охорони здоров’я Чернігівщини. У Польщі, де запроваджені європейські медичні стандарти, таке обладнання використовується 3-5 років. Для наших лікарень, де навіть 30-річні апарати – не рідкість, такий подарунок буде значним кроком у сфері медичної діагностики.

Ще одним напрямком співпраці є стажування наших молодих лікарів-інтернів у Польщі. Як підкреслив з цього приводу завідуючий гінекологічним відділенням комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» Юрій Шень, це зовсім не означає, що наша держава втрачатиме кваліфікований персонал. Навпаки, молоді фахівці зможуть ознайомитися з європейськими практиками для застосування їх у подальшому на батьківщині.

Андрій Жиденко, головний лікар комунального закладу «Чернігівська обласна лікарня Чернігівської обласної ради», у свою чергу відмітив, що польська медицина також свого часу пережила реформування. Наприклад, зараз медична страховка в загальнодержавній організації «Народний фонд» є обов’язковою для кожного поляка. Ця установа відшкодовує кошти за лікування саме тому закладу, який вибрав пацієнт. Таким чином, лікарні, які не можуть надавати відповідний рівень послуг, закриваються.

Однією з небагатьох проблем польської медицини є те, що середній медичний персонал – це, в основному, працівники старшого віку. Так, середній вік медичної сестри тут складає 54 роки. Тому польська сторона пропонує навчати наших випускників медичних училищ у себе. Оскільки ті, хто захоче підвищити свою кваліфікацію, надалі зможуть на певний час працевлаштуватися у Польщі.

– Не варто боятися реформ. Потрібно переймати сучасні передові практики. Тільки відкритість до всього нового і прогресивного здатна вивести нашу державу на новий рівень та забезпечити їй стабільний розвиток, – підсумовуючи, заявила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації. Наразі опрацьовуються юридичні і договірні аспекти двосторонньої співпраці Чернігівщини та Великопольського воєводства. А безпосередня реалізація вказаних проектів може розпочатися найближчим часом.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини