Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 січня, 19:00:45

Досвід реформування медичної галузі Польщі використовуватиметься на Чернігівщині

06.09.2016   07:16Агенцiя

Про це під час прес-брифінгу в обласній державній адміністрації повідомила заступник голови – керівник апарату ОДА Наталія Романова.

Саме на вивченні польського досвіду реформування медицини робився основний акцент під час поїздки делегації Чернігівщини 26-31 серпня до Великопольського воєводства Польщі. До складу делегації, окрім Наталії Романової, увійшли також провідні фахівці медичної галузі області.

У ході візиту вони відвідали ряд лікувальних закладів Великопольського воєводства, провели зустрічі з представниками ділових та наукових кіл цього регіону.

Як результат – досягнуто попередньої домовленості щодо безоплатної передачі високотехнологічного медичного обладнання закладам охорони здоров’я Чернігівщини. У Польщі, де запроваджені європейські медичні стандарти, таке обладнання використовується 3-5 років. Для наших лікарень, де навіть 30-річні апарати – не рідкість, такий подарунок буде значним кроком у сфері медичної діагностики.

Ще одним напрямком співпраці є стажування наших молодих лікарів-інтернів у Польщі. Як підкреслив з цього приводу завідуючий гінекологічним відділенням комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» Юрій Шень, це зовсім не означає, що наша держава втрачатиме кваліфікований персонал. Навпаки, молоді фахівці зможуть ознайомитися з європейськими практиками для застосування їх у подальшому на батьківщині.

Андрій Жиденко, головний лікар комунального закладу «Чернігівська обласна лікарня Чернігівської обласної ради», у свою чергу відмітив, що польська медицина також свого часу пережила реформування. Наприклад, зараз медична страховка в загальнодержавній організації «Народний фонд» є обов’язковою для кожного поляка. Ця установа відшкодовує кошти за лікування саме тому закладу, який вибрав пацієнт. Таким чином, лікарні, які не можуть надавати відповідний рівень послуг, закриваються.

Однією з небагатьох проблем польської медицини є те, що середній медичний персонал – це, в основному, працівники старшого віку. Так, середній вік медичної сестри тут складає 54 роки. Тому польська сторона пропонує навчати наших випускників медичних училищ у себе. Оскільки ті, хто захоче підвищити свою кваліфікацію, надалі зможуть на певний час працевлаштуватися у Польщі.

– Не варто боятися реформ. Потрібно переймати сучасні передові практики. Тільки відкритість до всього нового і прогресивного здатна вивести нашу державу на новий рівень та забезпечити їй стабільний розвиток, – підсумовуючи, заявила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації. Наразі опрацьовуються юридичні і договірні аспекти двосторонньої співпраці Чернігівщини та Великопольського воєводства. А безпосередня реалізація вказаних проектів може розпочатися найближчим часом.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:08

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 21 січня по 08 годину 22 січня 2021 року

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 13:00

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 січня в Україні зафіксовано 5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 164, медпрацівників – 225). Кількість активних хворих - 232 338 осіб.

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур

Робота регіональних центрів з надання БВПД тісно переплітається з діяльністю різних силових структур 10:40

Затримання особи, проведення слідчих, вручення підозри, функціонування інституту дізнання – неповний перелік дій, до участі в яких через регіональні центри з надання БВПД залучаються адвокати для захисту прав та інтересів затриманих та обвинувачених осіб. Ефективна взаємодія в цих питання є гарантією належного дотримання прав людини та національного законодавства.

3,6 тисячі родин утворилося торік на Чернігівщині

3,6 тисячі родин утворилося торік на Чернігівщині 10:22

Весільний марш для двох, нечисленні гуляння та інші карантині обмеження не стали на заваді закоханим, які вирішили у 2020 році офіційно зареєструвати стосунки.

Від початку січневого локдауну фахівці Держпродспоживслужби здійснили понад 1300 перевірок суб'єктів господарювання

Від початку січневого локдауну фахівці Держпродспоживслужби здійснили понад 1300 перевірок суб'єктів господарювання 10:10

Від початку запровадження в Україні додаткових обмежувальних заходів, пов'язаних із попередженням розповсюдження коронавірусної інфекції, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області з 8 по 20 січня 2021 здійснили 1324 перевірки суб’єктів господарювання.