Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 20:52:44

Обласна станція переливання крові починає реалізацію багатомільйонного проекту

22.08.2016   13:02Агенцiя

Обласна станція переливання крові починає реалізацію багатомільйонного проекту у галузі державно-приватного партнерства: заклад отримав імпортне обладнання для виготовлення тромбоконцентрату.

Цим проектом передбачено не тільки запуск в роботу апарату виробничої трансфузіології, закупівлю та використання витратних матеріалів, а і ретельну підготовку кадрів з їхньою подальшою атестацією.

«Загалом процес займе десь близько півтора місяця, – запевняє головний лікар закладу Павло Герасименко. – Ми виважено поставимося до введення в дію цього апарату, він використовуватиметься для заготівлі тромбоконцентрату. Тобто, за його допомогою протягом двох годин проведення трансфузіологічної операції з крові донора видалятимуться тромбоцити – компонент, який зупиняє кровотечу. У першу чергу це онкогематологічні хворі, пацієнти з важкими травмами або запальними процесами, які тривалий час перебувають на лікуванні на реанімаційних ліжках. Контингент, що буде обслуговуватися у першу чергу – пацієнти обласної дитячої лікарні та обласного онкологічного диспансеру. А у другу чергу підключимо пацієнтів і інших лікарень. Цей гемокомпонент, який буде виготовлятися на апараті, в 3-4 рази ефективніший за той, що виробляється зараз».

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.