Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 вересня, 20:07:08

Обласна станція переливання крові починає реалізацію багатомільйонного проекту

22.08.2016   13:02Агенцiя

Обласна станція переливання крові починає реалізацію багатомільйонного проекту у галузі державно-приватного партнерства: заклад отримав імпортне обладнання для виготовлення тромбоконцентрату.

Цим проектом передбачено не тільки запуск в роботу апарату виробничої трансфузіології, закупівлю та використання витратних матеріалів, а і ретельну підготовку кадрів з їхньою подальшою атестацією.

«Загалом процес займе десь близько півтора місяця, – запевняє головний лікар закладу Павло Герасименко. – Ми виважено поставимося до введення в дію цього апарату, він використовуватиметься для заготівлі тромбоконцентрату. Тобто, за його допомогою протягом двох годин проведення трансфузіологічної операції з крові донора видалятимуться тромбоцити – компонент, який зупиняє кровотечу. У першу чергу це онкогематологічні хворі, пацієнти з важкими травмами або запальними процесами, які тривалий час перебувають на лікуванні на реанімаційних ліжках. Контингент, що буде обслуговуватися у першу чергу – пацієнти обласної дитячої лікарні та обласного онкологічного диспансеру. А у другу чергу підключимо пацієнтів і інших лікарень. Цей гемокомпонент, який буде виготовлятися на апараті, в 3-4 рази ефективніший за той, що виробляється зараз».

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: вісім рецептів осінніх салатів 20:01

Рецепти осінніх салатів, які можна приготувати швидко, смачно та кольорово

Гороскоп на наступний тиждень з 16 до 22 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 16 до 22 вересня 18:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 16 по 22 вересня 2019 року

15 вересня - Всенародний День Батька

15 вересня - Всенародний День Батька 12:01

День Батька в Україні святкують у третю неділю вересня Національний День Батька святкують в Україні у вересні. Це поки неофіційне свято, а дата запропонована низкою громадських організацій. Традиційні святкові заходи підкреслюють важливість ролі батька і сім’ї в цілому.

15 вересня - День працівників лісу

15 вересня - День працівників лісу 11:59

Свято День працівників лісу відзначається у вересні. Встановлено Указом Президента Україні у 1993 році. Святкують День працівника лісового господарства в Україні в дусі природоохоронних та екологічних заходів.