Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:23:59

Круглий стіл за результатами реалізації проекту “Школа пацієнта щодо соціального супроводу"

16.08.2016   15:34Агенцiя

Активісти Чернігівського обласного відділення “Всеукраїнської Мережі ЛЖВ” провели круглий стіл за результатами реалізації проекту “Школа пацієнта щодо соціального супроводу для людей, що живуть з ВІЛ, інтегрованої з Програмою “Майстерня можливостей”.

Метою проведення круглого столу є презентація пілотної соціальної програми в контексті формування відповіді на епідемію ВІЛ.

Головне завдання проекту – формування у ВІЛ – позитивних людей високого рівня прихильності до АРВ (антиретровірусне лікування) через підвищення їх економічної спроможності. “Як показує досвід, досить часто низький економічний рівень життя ВІЛ – позитивних людей впливає на їх мотивацію приймати необхідні ліки – АРВ терапію”, – зазначає Тетяна Ярошенко (координатор проекту).

“Головною особливістю цієї інтервенції є те, що клієнти спочатку проходять навчання в“Школі пацієнта”. Участь у цій програмі можлива як для жінок, так і для чоловіків. Клієнти мають можливість дізнатися більше про життя з ВІЛ та ефективність АРВ – терапії в збереженні здоров’я ВІЛ – позитивних людей”, – переконана Тетяна.
Головні критерії участі жінок в даній програмі: ВІЛ – позитивний статус; вік від 18 років, наявність дітей до 6 років; перебування в скрутних життєвих обставинах, маючи мотивацію їх подолати; і низький рівень прихильності до прийому АРВ лікування. Уже після того, як жінки успішно пройдуть навчання в “Школі пацієнта”, вони переходять на другий етап – “Майстерня можливостей”, де клієнтки проходять навчальний курс з фінансової та економічної грамотності. Дана програма передбачає “Фонд підтримки жінок” для кожної учасниці (250 $). Ця сума витрачається на: оплату професійних курсів (перукарів, фотографів, кондитерів та ін.) або придбання обладнання (манікюрні набори, швейні машинки і ін.) для ведення професійної діяльності. “Фонд підтримки жінок” надає можливості почати / продовжити власну справу, стати більш економічно незалежними від кризових обставин, в яких вони перебували, і направити свою увагу не на побутові проблеми, а – збереження власного здоров’я”, – зазначає Ярошенко Тетяна.

Результати реалізації проекту (березень 2015 – червень 2016):
• Загальна кількість клієнтів, які пройшли навчання в “Школі пацієнта”: 133 (жінки – 94, чоловіки – 39)
• Кількість клієнток, які завершили програму “Майстерня можливостей”: 50 жінок
• Кількість клієнтів, які отримали послуги в рамках напрямку “Здоров’я партнера” (тестування партнерів ВІЛ – позитивних клієнтів на ВІЛ): 150 (89 – чоловіків, 61 жінка).

Використання “Фонду підтримки жінок”: оплачено 9 курсів перукарів і придбано 9 професійних наборів для перукарів, 1 водійські курси, 1 курси візажу; оплачено 5 курсів фахівців з манікюру та придбано 5 наборів професійних інструментів, 6 курсів по користуванню ПК; закуплено: 11 швейних машинок, 1 духовка, 3 ноутбука, 1 набір для творчості, 1 набір кондитера, 2 професійні набори перукаря. “Фондом підтримки жінок” вже встигли скористатися 41 клієнтка.

“Подібні програми можливо інтегрувати в інші соціальні групи”, – коментує Ярошенко Тетяна – “Особливо це стосується тих людей, які з різних причин мають низький рівень життя. Наступним нашим кроком стане пошук партнерів і ресурсів для реалізації подібних проектів для більш широкої аудиторії наших громадян (ВПО, безробітних, матір-одиначку і ін)”.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.