Круглий стіл за результатами реалізації проекту “Школа пацієнта щодо соціального супроводу"
Активісти Чернігівського обласного відділення “Всеукраїнської Мережі ЛЖВ” провели круглий стіл за результатами реалізації проекту “Школа пацієнта щодо соціального супроводу для людей, що живуть з ВІЛ, інтегрованої з Програмою “Майстерня можливостей”.

Метою проведення круглого столу є презентація пілотної соціальної програми в контексті формування відповіді на епідемію ВІЛ.
Головне завдання проекту – формування у ВІЛ – позитивних людей високого рівня прихильності до АРВ (антиретровірусне лікування) через підвищення їх економічної спроможності. “Як показує досвід, досить часто низький економічний рівень життя ВІЛ – позитивних людей впливає на їх мотивацію приймати необхідні ліки – АРВ терапію”, – зазначає Тетяна Ярошенко (координатор проекту).
“Головною особливістю цієї інтервенції є те, що клієнти спочатку проходять навчання в“Школі пацієнта”. Участь у цій програмі можлива як для жінок, так і для чоловіків. Клієнти мають можливість дізнатися більше про життя з ВІЛ та ефективність АРВ – терапії в збереженні здоров’я ВІЛ – позитивних людей”, – переконана Тетяна.
Головні критерії участі жінок в даній програмі: ВІЛ – позитивний статус; вік від 18 років, наявність дітей до 6 років; перебування в скрутних життєвих обставинах, маючи мотивацію їх подолати; і низький рівень прихильності до прийому АРВ лікування. Уже після того, як жінки успішно пройдуть навчання в “Школі пацієнта”, вони переходять на другий етап – “Майстерня можливостей”, де клієнтки проходять навчальний курс з фінансової та економічної грамотності. Дана програма передбачає “Фонд підтримки жінок” для кожної учасниці (250 $). Ця сума витрачається на: оплату професійних курсів (перукарів, фотографів, кондитерів та ін.) або придбання обладнання (манікюрні набори, швейні машинки і ін.) для ведення професійної діяльності. “Фонд підтримки жінок” надає можливості почати / продовжити власну справу, стати більш економічно незалежними від кризових обставин, в яких вони перебували, і направити свою увагу не на побутові проблеми, а – збереження власного здоров’я”, – зазначає Ярошенко Тетяна.
Результати реалізації проекту (березень 2015 – червень 2016):
• Загальна кількість клієнтів, які пройшли навчання в “Школі пацієнта”: 133 (жінки – 94, чоловіки – 39)
• Кількість клієнток, які завершили програму “Майстерня можливостей”: 50 жінок
• Кількість клієнтів, які отримали послуги в рамках напрямку “Здоров’я партнера” (тестування партнерів ВІЛ – позитивних клієнтів на ВІЛ): 150 (89 – чоловіків, 61 жінка).
Використання “Фонду підтримки жінок”: оплачено 9 курсів перукарів і придбано 9 професійних наборів для перукарів, 1 водійські курси, 1 курси візажу; оплачено 5 курсів фахівців з манікюру та придбано 5 наборів професійних інструментів, 6 курсів по користуванню ПК; закуплено: 11 швейних машинок, 1 духовка, 3 ноутбука, 1 набір для творчості, 1 набір кондитера, 2 професійні набори перукаря. “Фондом підтримки жінок” вже встигли скористатися 41 клієнтка.
“Подібні програми можливо інтегрувати в інші соціальні групи”, – коментує Ярошенко Тетяна – “Особливо це стосується тих людей, які з різних причин мають низький рівень життя. Наступним нашим кроком стане пошук партнерів і ресурсів для реалізації подібних проектів для більш широкої аудиторії наших громадян (ВПО, безробітних, матір-одиначку і ін)”.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).