Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 06:03:14

Прокуратура вживає заходів до недопущення незаконної передачі 1300 га земель водного фонду вартістю 17 мільйонів гривень приватній структурі

13.08.2016   10:00

Прокуратурою області вивчено стан додержання вимог законодавства при розпорядженні органами влади земельними ділянками водного фонду державної власності.

Установлено, що згідно з прийнятими 21.01.2016 Чернігівською обласною державною адміністрацією розпорядженнями, приватному акціонерному товариству надано дозволи на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) в Чернігівському районі загальною площею понад 1300 га та вартістю 17 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що розроблення на підставі вказаного розпорядження, технічної документації є першим етапом узаконення права безоплатного використання земель. Згідно чинного законодавства, ці землі повинні надаватися на праві оренди з відповідним розміром орендної плати. 

Водночас, при прийнятті вказаних розпоряджень порушено ст. ст. 116, 122, 123, 134 Земельного кодексу України та не враховано, що ці землі є державною власністю і у постійному користуванні приватного товариства не перебувають. Більше того, розміщені на цих землях гідротехнічні споруди Мньовського рибцеху та Чернігівського риборозплідника (108 об’єктів) є державним майном, розпорядником яких є Фонд державного майна України, а балансоутримувачем - державне підприємство «Укрриба».

При цьому товариству ці споруди на праві власності або користування не належать, а державні акти на право постійного користування землею під ними видані раніше іншій юридичній особі й жодного відношення до цієї приватної структури не мають.

З метою скасування вказаного незаконного розпорядження прокуратурою області направлено відповідний позов до суду.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов 19:34

За 21 листопада на території Чернігівської області поліцейськими мобільних групп з дотримання карантинних умов було складено 18 протоколів за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них 3 протоколи у Чернігові.

Черговий номер щорічника

Черговий номер щорічника "Розумовські зустрічі" вийшов у Чернігові 17:27

Вже всьоме в Чернігові виходить збірник наукових праць «Розумовські зустрічі». Це періодичне видання, що спирається на розробки учасників щорічної однойменної науково-практичної конференції.

Виявлено 563 нових випадків COVID-19

Виявлено 563 нових випадків COVID-19 17:18

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 листопада в області зафіксовано 563 нових випадків COVID-19.

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві 12:35

О пів на п'яту годину вечора до чергової частини поліції надійшла інформація, що в одному з ніжинських будинків виявлено труп господаря.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:21

Упродовж минулого тижня з 16 по 23 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 201 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.